Cvičení pro ženy a dívky

Pohyb, jak je všeobecně známo, je velmi prospěšný našim postavám, zdraví, ale i štěstí, které nám přináší – tedy aspoň se to tvrdí :-). Proto jsme se rozhodly na naší škole rozjet cvičení.
Počínaje středou 23. 1. jsme se již třikrát společně zapotily, posílily svaly, ale také dostatečně protáhly vždy od 18h. v naší tělocvičně.
Cvičení se skládá ze tří částí. V té první je potřeba dát tělo do pohybu a dostatečně se zahřát. K tomu nám slouží kardio, na které zvolna navazuje část druhá - posilovací. Ve druhé části zabírají všechny svaly na těle od zad až po lýtka a dáváme tím našim tělům krásné letní tvary.
Třetí část je spíše relaxační a slouží k protažení doposud namáhaného těla. Protažení po každém cvičení je důležité – chceme se přece hýbat druhý den po cvičení, nebo ne? :-)

Cvičení provádíme především s vlastní vahou,  maximálně s činkami, které si vypůjčujeme ze školního vybavení. Škola také pořídila podložky, takže není potřeba na cvičení nosit svoje vlastní.
            Pro koho je vlastně cvičení určeno a co všechno je potřeba si na něj přinést?
Na cvičení může dorazit každý od dětí z řad školních lavic až po ty, kteří školu už nějaký ten pátek nenavštěvují. Hlavní je chuť se hýbat a pracovat na svém těle. Ke cvičení není potřeba nic zvláštního. Stačí oblečení, ve kterém se pohodlně hýbete, boty a nějaká ta voda, která v průběhu cvičení přijde k chuti.

Novinkou je také páteční cvičení, které se bude konat každý pátek v tělocvičně ZŠ Lada od 16h. počínaje 22. 2. 2019.
            Cena za cvičení pro děti navštěvující základní školu je 20 Kč, pro dospělé 40 Kč a pro dospělého, který s sebou přivede svoji ratolest, též 40 Kč.
Pokud se k nám chcete připojit, ujistěte se, že cvičení neodpadlo na tel. 724 742 422 nebo na fb ZŠ Lada Česká Lípa.

Těšíme se na vás a pohybu zdar!

Cvičitelka Kristýna Holubová