Meziškolní florbalový turnaj 1. st.

Středu 13. března jsme měli všichni milovníci florbalu barevně zvýrazněnou. Nejednalo se totiž o všední středu, nýbrž o středu, kdy jsme svedli několik florbalových bitev s ostatními školami z okresu Česká Lípa.

Již od počátku práce s touto partou sportovců jsem cítil, že je něčím opravdu speciální. Nadšení, přístup k reprezentování jsou výtečné, komunikace ohledně zabezpečení turnaje (doprava atd.) byla bezproblémová a ukázková. Starší sportovci z druhého stupně by si měli vzít příklad.
Po rozkoukání a seznámení se s hřištěm nám los přihrál hned toho nejtěžšího soupeře – ZŠ Slovanku. Tento zápas byl ozdobou turnaje. Hra měla neuvěřitelné tempo, florbalové akce byly jedna hezčí než druhá. Ačkoliv jsme první poločas prohráli 1:5, v tom druhém jsme zabrali a srovnali stav. Do konce zápasu zbývalo odehrát asi něco kolem minuty a půl, když nás srazily osobní chyby v rozehrávce a nakonec jsme se před soupeřem museli sklonit a odejít poraženi v poměru 5:8.
To bylo naposledy, kdy jsme v tento den prohráli. Jak se mi i později svěřil pan učitel ze Slovanky, v další části turnaje, když jsme se rozehráli a našli jsme optimální složení formací, by nás znova poráželi jen opravdu těžko.

Pověstný „Ladský válec“ tedy postupně okusily ZŠ Tyršova, ZŠ Zákupy a jako poslední ZŠ Stráž pod Ralskem. Tyto zápasy jsme měli vždy pevně v rukou a na hřišti vládl pouze jeden tým. Kluci se florbalem bavili, rozebírání soupeřových obran nebralo konce. Jen tak pro zajímavost… Benjamínek našeho týmu Dominik Zdich, který je žákem druhé třídy, zatížil soupeřova konta hned 5 vsítěnými brankami. Ostatní nezůstali pozadu, a tak byl často k vidění na tabuli výsledek 7:1 a podobně.
Tuto chválu jsem nepoužil jen tak nadarmo, protože nakonec mám tu čest vám sdělit, že si tento tým vysloužil postup do krajského finále, které se odehraje zhruba za měsíc. Teď nezbývá než potrénovat, připravit se a pokusit se uhrát nějaký pěkný výsledek s nejlepšími florbalisty z Libereckého kraje. Dnešním soupeřům děkujeme za hezké a fair play zápasy.

Sestava:
Vojtěch Novák ã, Lukáš Kulhánek @, Jakub Jandík, Jiří Pytlíček, Tadeáš Lorenc, Radek Pavlíček, Štěpán Chudada, Dominik Zdich, Marek Oliva, Jan Chlouda.

Mgr. Ondřej Riljak