Předvánoční sportování

Týden všemožných turnajů před Vánoci je již nedílnou součástí našeho sportovního vyžití. Žáci i učitelé se těší, že si v tento týden protáhnou svaly a společně si zasportují. Nejedná se o pouhé ležení na duchnách, ale jsou k vidění vypjaté sportovní bitvy. Přidanou hodnotou je přicházení na jiné myšlenky, společně strávený čas a schování se před všudypřítomným šíleným shonem.
 
My, co máme rádi typickou vůni nářaďovny, míčů, cvičebních pomůcek a především pořádně propocených třiček (brát s rezervou prosím:)) jsme se dobrovolně zavřeli ve středu k odehrání Vánočního turnaje ve florbalu mezi staršími žáky. Kapitánkami byly Terezka ponocná z 9. B, Áďa Čermáková z 9. A a Valča Baková opět z 9. B. Mezi tyto hráčky se posléze rozdělili i ostatní hráči. Samozřejmě nejvíce zástupců měla třída 9. B, ve které je mnoho šikovných sportovců. Svůj um a šikovné ruce přišel předvést také Martin Dýnek ze 7. A, dále dorazil bombarďák Tom Bohatý ze 6. A, jako jediný zástupce ze 6. B dorazil Míra Chovan a jako čtvrtá a poslední dívka dorazila Maruška Drchotová, opět ze 6. A. Jmenovitě se sluší prezentovat i hráče z 9. B, kteří se významně podíleli na kvalitě turnaje. Ačkoliv takový sportovec, jakým je Jiří Rábl, si občas florbalku pletl buď s mikrofonem, nebo kytarou. Matěj Rak opět předváděl (bez dohledu Jesiky Šilhavé), že fyzička pro něj není cizí slovo. Dále si s námi zahráli Tuda s Kryštofem Hluchým, kteří vyměnili volejbalový míč za ten s dírkami a menším obvodem. A nakonec si přišel zahrát také Vojta Jirka, pro kterého je florbal náboženstvím…
Přes těsné výsledky vybojoval první místo Valča Team ve složení: Valerie Baková, Maruška Drchotová, Matěj Rak a Tuda. Druhé místo pro sebe uzmul Áďa Team ve složení: Martin Dýnek, Kryštof Hluchý, Áďa Čermáková, a Tomáš Bohatý a krásné třetí místo vybojoval Terka Team ve složení: Terka Ponocná, Jirka Rábl, Vojta Jirka a Mirek Chovan. Z tohoto týmu pocházel nejlepší střelec turnaje, a to konkrétně Terezka Ponocná. Cenu pro nejlepšího gólmana, v tomto případě gólmanku si odnesla Áďa Čermáková.  
 
Parkety v tělocvičně si nestihly ani odpočinout a hned s dalším dnem se konal turnaj číslo dva. Tentokrát jsme mohli vidět přehlídku talentu mladších žáků z prvního stupně. Dorazily všechny sportovní stálice včetně těch v publiku. Počet sportovců krásně korespondoval s rozdělením do dvou početnějších týmů s možností střídání. Díky tomu se mohlo hrát ve vysokém tempu, navíc probíhalo i citelné hecování přihlížejících fanoušků. Na hřišti jsme tak mohli vidět se prohánět Kubu Jandíka, Jirku Pytlíčka, Lukáše Kulhánka, Mugiho a Míšu Šůmu v jednom týmu a ve druhém týmu proti nim stáli Štěpán Chudada, Honzík Chlouda, Dan Stehlík, Kačka Majarová, Dominik Zdich a Láďa Setét.
Po odehraném prvním poločase, když první tým nasázel úctyhodných osm gólů, jsem se rozhodl (s velkou podporou paní učitelky Syslové), že se pokusím rozhýbat svá kolena, v řízení zápasu nechám osamoceného pana učitele Hanáka a pustím se do společného stahování náskoku s týmem dva. Díky vypjetí všech sil a týmovému semknutí jsme dorovnali stav na konečných 10:10. Prvně jmenovaný tým byl totiž velmi silně poskládaný a bylo velmi těžké se proti němu prosadit, natož vsítit mu branku. Zle nám zatápěl hlavně ve velké pohodě a formě hrající Lukáš Kulhánek, který se díval pravděpodobně asi na sestřihy akcí Jaromíra Jágra v nejlepších letech. Tento hráč také po zásluze dostal cenu pro nejlepšího střelce turnaje. Ostatní hráči tohoto týmu mu ve výkonech výborně sekundovali a díky tomu po zásluze klání na nájezdy nakonec opanovali. Další individuální ocenění si odnesla žákyně 2. B Kačenka Majarová, která se nezalekla mužské konkurence a zúčastnila se turnaje jako jediná dívka. Doufám, že všichni odcházeli z turnaje spokojení, jen ta má kolena měla opačný názor…   
 
Jak se říkává do třetice všeho dobrého. Cukroví ze třídních besídek ještě neslehlo a my byli opět dobrovolně uvěznění v tělocvičně. I sportem nepolíbený člověk by poznal, co se chystá. Hrací plochu jsme zastavěli stoly na stolní tenis a nezbývalo nic jiného, než ukázat, že mezi tyto neznalce rozhodně nepatříme. Účast byla vysoká, a tak jsme byli nuceni turnaj rozdělit na hráče prvního a druhého stupně. Je otázkou, jestli tato vysoká účast neměla co dočinění s absencí odborníka přes ping pong Ondry Chomy.
Pavouk turnaje starších žáků po odehrání všech zápasů prozradil, že na konečném třetím místě se umístil univerzál Matěj Rak, na druhém místě showman turnaje Jirka Rábl a na prvním místě mistr smeče Tuda. Všichni žáci pochází ze třídy 9. B, která si tímto zaslouží velkou pochvalu.
Mezi mladšími žáky obhájil vítězství Jakub Jandík, jako druhý zakončil turnaj Mugi a krásné třetí místo vybojoval Míša Šůma. Opět se jednalo o chlapce z jedné třídy, konkrétně 5. B. Mezi další hráče, kteří se zůčastnili turnaje patří Oliver Šmýd, Tomáš Bohatý (oba 6. A), Miroslav Chovan (6. B), Filip Dvořák (7. A), Martin Dýnek, Matěj Schiezsel (oba 7. A).
 
Tradice je tedy tímto splněna a týden turnajů úspěšně za námi. Nyní všichni společně vyhlížíme nový rok 2019, ve kterém bude opět mnoho sportovních akcí.
Krásné svátky přeje pedagogický sbor TV.
 
Mgr. Ondřej Riljak