Turnaj ve vybíjené

Dne 11. 4. 2019 se na ZŠ 28. října v České Lípě konalo okresní kolo ve vybíjené v kategorii chlapci či smíšená družstva. Turnaje se zúčastnilo celkem 13 družstev ze základních škol nejen z České Lípy, ale i ze Zákup, Mimoně, Nového Boru a Cvikova. Konkurence byla tedy veliká.

Naši školu reprezentoval výběr šikovných žáků a žákyň z pátých tříd. Dalo by se říci, že jsme se na turnaj vydali spíše „na zkušenou“. Kvůli velkému počtu družstev byly vytvořeny tři skupiny, jejichž vítězové se měli utkat o konečná tři první místa.

Naším prvním soupeřem byli žáci z Mimoně ze ZŠ Pod Ralskem. Chlapci měli značně natrénováno. I přes všechno úsilí jsme první zápas prohráli. Napodruhé jsme poměřili své síly s dětmi ze cvikovské základní školy. Zde naši žáci vybojovali zasloužené vítězství. Nakonec jsme se utkali s českolipskými žáky ze ZŠ Partyzánská. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Žáci se velice rychle střídali ve vybíjení svých soupeřů. Nakonec však vyhrála ZŠ Partyzánská jen o jednoho vybitého žáka.

Ve skupině jsme skončili na 3. místě, celkově nám mezi 13 týmy patřila 7. – 9. příčka.

Věřím, že si všichni užili příjemné sportovní dopoledne s trochou napětí.

Mgr. Jana Rolečková