Ekocentrum 1. třídy

Dne 6. 5. 2019 jsme se třídami 1. A a 1. B vyrazili na exkurzi do Ekocentra v nedalekém Brništi. Hned po příjezdu jsme se rozdělili na tři menší skupinky.
     Děti z první skupiny začínaly povídáním o jednotlivých plodinách, které se u nás pěstují, naučily se vařit vanilkový pudink a nakonec si vybarvily masku kravičky, kterou si samozřejmě odvezly s sebou domů.
     Druhá skupina se mezitím dozvídala zajímavosti o kravičkách jako například, kde se bere mléko, co všechno se z mléka vyrábí, čím se kravičky živí a spoustu dalších zajímavostí. Potom se děti mohly zvážit na speciální váze, která ukazovala, jestli váží stejně jako krocan, krůta či telátko. Nechyběla ani hra na kombajny a obilí, která děti velmi bavila.
     Třetí skupina mezitím trávila čas v kravíně, který se nachází asi pět kilometrů od Ekocentra. Děti si zde mohly nejen prohlédnout, ale i pohladit velké dospělé krávy i malá, čerstvě narozená telátka. Postupně se všechny skupinky na jednotlivých činnostech vystřídaly a vše si vyzkoušely.
     Exkurze se všem velmi líbila, byla zábavná ale i poučná, pomohla dětem lépe porozumět přírodě, ve které žijeme.

Mgr. Ilona Hurčíková