Mladý zdravotník

Ve dnech 3. a 13. května se žáci osmých ročníků snažili uspět v soutěži znalostí v oblasti poskytování první pomoci. Soutěž měla ukázat nejen šikovnost, ale také jaké vědomosti do sebe žáci během školního roku vstřebali. Jedná se především o anatomii a fyziologii člověka.

Žáci pracovali ve dvojicích. Nejprve vypracovali teoretický test a následovaly tři úkoly z praxe. Snažili se poskytnout první pomoc raněnému se zlomeninou horní končetiny, tepenným krvácením a člověku v bezvědomí, který nedýchá. Všichni žáci se snažili ze všech sil. Na jejich počínání dohlíželi porotci z řad peer aktivistů a mladých zdravotníků: Jiří Rábl, Jan Chaloupka, Matěj Čáp a Matyáš Kouba. Po sečtení všech bodů jsou výsledky následující:

1. místo 8. A Zahrádková Eva, Timková Veronika
2. místo: 8.A Vargová Terezie, Mrnková Veronika
3. místo: 8.B Chaurová Kateřina, Lepešková Kristýna

Se stejným počtem bodů:
Kaliničová Veronika, Holentová Tereza

Gratuluji a děkuji všem žákyním osmých ročníků, které prokázaly, že v případě nehody jsou schopné a ochotné poskytnout první pomoc.

Mgr. Alena Hladoniková