Pohár rozhlasu 2019

14. a 15. května nebyla data v kalendáři pouze ve znamení Ledových mužů, ale především data, kdy na atletickém stadionu v Jablonném v Podještědí vypuklo zápolení v lehkoatletických disciplínách.
14. května vyrazila do Jablonného skupina mladších žáků, složených z ročníků 2005 a mladších. My jsme v konkurenci s ostatními školami vyvezli výpravu nejmaldší ze všech zúčastněných. Jádro tohoto týmu se totiž skládalo především ze žáků 6. ročníků. Tato skupina závodníků se tedy především sžívala s novými podmínkami. Skokani si vyzkoušeli skok vysoký ve venkovním prostředí a skokami do dálky si vyzkoušeli vzdálenější odrazové břevno od doskočiště, nové pro nás byly i tretry. Příjemné bylo, že při prvním seznámování s atletickými závody byly i v tak chladném počasí vidět kvalitní výkony. Počasí nám moc do karet nehrálo, díky němu došlo i k pár drobným svalovým zraněním. Vydržet zahřátý na svou disciplínu bylo takřka nemožné. Sluníčko se na nás podívalo jen sporadicky. Další nepříjomností bylo to, že vzhledem k elektronické registraci, která si žila vlastním životem, se vyskytly velké chyby, jako například zařazení Barči Michalíkové k ZŠ Sever a podobně. Naším cílem však nebylo vyhrát, nýbrž nabrat zkušenosti a sebevědomí, že dokážeme držet krok se staršími sportovci. To se opravdu počítá.

Školu reprezentovali: Áďa Červinková, Darja Paňkina, Nikča Ritschelová, Barča Michalíková, Sára Jarolímková, Terka Ngo, Jesika Šilhavá, Martina Sokolová, Natka Ritschelová, Martin Ponocný, Tomáš Bohatý, Honza Bulíř, Franta Tarnai, Martin Dýnek, Lukáš Matura, Matěj Stolín,  Filip Sabáček a Marco Franeta.

Ještě horší podmínky panovaly druhý den. Již od ranních hodin jsme se museli řídit pořekadlem „kopřivu mráz nespálí“, protože pocitově bylo na stadionu kolem nuly a k tomu sice jemně, ale za to hustě mrholilo. Parta devátých a osmých ročníků si tedy tento den doslova protrpěla. Naštěstí se jedná již o protřelou partu mnoha závody, a tak jsme to bez větších zádrhelů přežili. Ba co víc, vidět bylo i několik moc hezkých výkonů, jako například třetí místo celkově Kryštofa Hluchého ve vrhu 4 kg koulí. V celkovém umístění dopadly obě skupiny totožně, na krásném devatém místě.

Školu reprezentovali: Natka Svobodová, Terka Fominová, Kačka Chaurová, Barča Chaurová, Míša Smolíková, Nela Koubková, Nikča Jamnická, Anička Nováková, Anička Šuriková, Valča Baková, Kryštof Hluchý, Matyáš Kouba, Matěj Rak, Matěj Šimek, Vojta Jirka, Jirka Rábl, Tuda, Otta Rejnart a Filip Hurtík.

Pankrác, Servác a Bonifác nás tedy kvalitně pozdravili a my budeme doufat, že nikdo ze závodníků tento atletický míting neomarodí. Všem závodníkům jménem pedagogického sboru děkuji za svou vůli, vytrvalost a touhu uspět.

Mgr. Ondřej Riljak