Žáci 5. A a 5. B v Zákupech

Žáci 5. A a 5. B jeli dne 4. 6. 2019 na školní výlet do Zákup. Nejdříve navštívili soukromé netradiční Muzeum Eduarda Helda. Čekala je přibližně hodinová prohlídka muzea, na které se žáci dozvěděli historii výroby masopustního a karnevalového zboží v Zákupech od roku 1884 do současnosti a prohlédli si i expozici „mizejícího času“, zobrazující život sudetských Němců do roku 1946. Na závěr se zájemci mohli nechat vyfotografovat v maskách svých dětských hrdinů nebo v obřích nasazovacích zvířecích hlavách. Poté se žáci přesunuli do tvořivé dílničky, kde si každý vybral polotovar maskyp a namaloval si jej podle vlastní fantazie. Všichni si tak z muzea odnesli pěkný suvenýr.

Program výletu byl dále spojen s návštěvou místního zákupského zámku a zámeckého parku. Žáci si mohli prohlédnout interiér habsburského sídla s luxusně vyzdobenými a bohatě zařízenými pokoji, ve kterých pobýval císař Ferdinanda Dobrotivý. Prošli se jídelnou, biliárovým sálem, apartmánem císaře i apartmánem císařovny a dalšími místnostmi. Zahlédli i medvěda Medouška v zámeckém příkopu. Na závěr všechny čekala sladká odměna v podobě zmrzliny.

Věříme, že si všichni červnový slunný den náramně užili.

Mgr. Jana Rolečková a Mgr. Pavla Zajícová