Akademie byla supr!

Na letošní akademii jsem se těšila trochu jinak než na ty předchozí. Po dlouhé době jsem totiž nepřipravovala s dětmi žádné vystoupení, a tak jsem očekávala, že si v klidu vychutnám jednotlivá představení. Mé očekávání se naplnilo a když vše 6. 6. 2019 v 10 h. dopoledne vypuklo, začala se mi postupně objevovat husí kůže po celém těle.
Na jevišti se střídala jednotlivá vystoupení a musím konstatovat, že jedno bylo hezčí než druhé.

Moderátoři Adéla Doležalová a Dominik Matoušek tak nejprve vyzvali na pódium děvčata se stuhami, která působí pod vedením paní učitelky Jany Rolečkové v gymnastickém kroužku. Před očima se nám míhaly růžové stuhy za doprovodu příjemné hudby. Gymnastický kroužek se předvedl poté ještě jednou, tentokrát jsme obdivovali dokonalé přemety a hvězdy větších gymnastek.

Poté jsme se mohli procvičit v angličtině společně se 4. třídami, které nám pod vedením p. uč. Martiny Nemčokové převyprávěly příběh o tlusté housence. Celé vystoupení zdobily obrázky, které jistě žákům daly mnoho práce.

A pak už na jeviště vběhla třída 1. A v přestrojení za malé skřítečky. Připomněli jsme si tak muzikál „Ať žijí duchové!“ a mohli si zanotovat známé písničky. S třídou nacvičovala p. uč. Ilona Hurčíková a kostýmy vytvářela paní vychovatelka Renata Papíková.

O tom, že hudební výchova může být zábava, jsme měli možnost se přesvědčit několikrát. Nejprve nám třída 8. B zahrála na píšťalku a pořádně nás zvedla ze sedadel svými rytmickými údery o podlahu. 8. A nám pro změnu připomněla, čím vším se můžeme stát, a to velmi originálním způsobem. Zvláště hlášky „policistů“ si mnozí žáčci z 1. st. prozpěvovali ještě cestou zpátky do školy. O suprová vystoupení obou tříd se postaral pan učitel Václav Filip.

Taneční čísla nám pro změnu zprostředkovala děvčata šestých až devátých tříd.

Z plna hrdla jsme si zapěli se třídou 2. A, která nám za doprovodu písničky „Když nemůžeš, přidej víc“ předvedla, jak je šikovná při tělocviku. Vše s nimi nacvičila p. uč. Jana Adamcová.

První divadelní číslo nám zahrála třída 5. A, která s p. uč. Rolečkovou secvičila scénku o zdravém životním stylu. Inspirovala se písní Jarka Nohavici a bylo vidět, že se při nácviku bavila celá třída.

Elegantní vystoupení ve společenských šatech nám předvedla 3. B, která s p. uč. Janou Doležálkovou nacvičila tanec v dešti. Jak to i těm mladým hochům sluší v oblecích, že?

To, že paní učitelka Jana Haas dříve ochotničila, nám předvedla poprvé při vystoupení s osmými třídami, které nám připomněly písničky z muzikálu „Mamma mia!“ Podruhé jsme paní učitelku Haas jako výbornou herečku mohli obdivovat společně se žáky její třídy 9. A v pohádce O Sněhurce. Perfektní herecké výkony, supr kulisy i hudební doprovod nás okamžitě vtáhly do děje. Bavili jsme se výborně.

To, že se daří spolupráce mezi šestými třídami, nám dokázalo jejich vystoupení, kdy jsme se společně se šesťáky a jejich třídními p. uč. Radkou Veselou a p. uč. Ondřejem Riljakem a paní asistentkou Gabrielou Svobodovou mohli letecky přenášet do jednotlivých zemí světa. Tanečky z Ruska, Japonska, Egypta či Francie pořádně rozvrtěly diváky. Škoda, že jsme si nemohli „zatrsat“ na poslední píseň společně.

Také 2. B pod vedením p. uč. Mirky Holubové nám ukázala své pěvecké a pohybové nadání, navíc dokázala, že má smysl pro legraci, když se chlapci nestyděli obléci do dívčích kostýmů.

Na Okoř nás zavedli žáčci 3. A s p. uč. Janou Rosákovou a svůj talent nám ukázala mažoretka ze 3. B. Ze stejné třídy je i výborná flétnistka.

Poté se jeviště zaplnilo tanečním kroužkem p. uč. Aleny Hladonikové a opět jsme my v hledišti měli co dělat, abychom nevstali a nezatančili si společně s děvčaty.

A letos žáky čekalo také překvapení. Poprvé se spojili ladští pedagogové, kteří pod vedením p. uč. Jany Rolečkové secvičili tanec s šátky. Děti byly nadšené, že vidí svoje paní učitelky tančit, a nepřestávaly tleskat po celou dobu vystoupení.

Závěr vyvrcholil pěveckým číslem našich žáků 2. stupně, opět pod taktovkou p. uč. Václava Filipa.

Divadlo odpoledne praskalo ve švech a i když by se vzduch dal krájet, přesto diváci odcházeli spokojení a nabití skvělou atmosférou.

Děkujeme všem, kteří se na akademii podíleli, a těšíme se, jaká překvapení nás budou čekat příští rok. Laťka byla nasazena dost vysoko, tak uvidíme, jak s ní příště zahýbeme.

Mgr. Dominika Holubová