9. B na vodě

Poslední den tohoto týdne, konkrétně v pátek 14. 6. 2019, uspořádal pro svou třídu pan učitel Hanák sportovní den. Místo klasického vyučování se třída chystala sjet řeku Ploučnici od Brenné ke Keramovi v Žížníkově. Tuto trasu má již parta 9. B natrénovanou, však to také na výkonech bylo znát.
 
Tu a tam sice počínání posádek mělo rezervy, občas jsme byli svědky vylévání vody z lodí nebo dokonce záchrany pádel během po proudu alá „Mič Bjůkenen“, ale trasu zvládly všechny lodě bez zranění a v krásném čase. V zátoce Sviní (jak se jí po právu přezdívá) ochutnala převrácení i jinak zdánlivě nepotopilná naše loď s panem učitelem Hanákem. Však toto přídavné jméno bylo spojováno i s Titanicem. Ve srovnání s ním jsme bojovali o záchranu možná ještě srdnatěji. Bohužel jsme se přesile vedené panem ředitelem Častulíkem nubránili a zjistili jsme, že voda je opravdu mokrá a k tomu příjemně teplá. Počasí nám vyšlo téměř pohádkově, tak jsme všichni za toto ochlazení byli nakonec rádi.
Za dnešní výkon si všichni zúčastnění žáci zaslouží obrovskou pochvalu, vedli si jako zkušení vodáci. Třeba se na vodě ještě někdy potkáme.
 
Mgr. Ondřej Riljak