Zayferus – přehlídka dravých ptáků

Ve čtvrtek 14. 6. se většina žáků naší školy přesunula s výukou na školní hřiště, aby si mohli rozšířit své znalosti v oblasti ornitologie.
Jakmile jsme dorazili ven, čekala na nás přehlídka nejrůznějších dravců – od nejmenších po největší. Od nejrychlejších letců po ty, kteří nelétají vůbec. I sluníčko se v tento den umoudřilo a nepálilo tak, jako ve dnech předchozích, a tak jsme si mohli vychutnávat plnými doušky vše, co nám bylo sdělováno. Pokud žáci dobře poslouchali a vstřebávali získané informace, mohli na závěr vyhrát i hodnotné ceny, jako jsou např. kalendáře nafocené společností Zayferus, které si jen tak někdo zakoupit nemůže, jelikož jsou vydány ve velmi omezeném počtu. Výhrami však nebyly jen tyto kalendáře, které si mohly odnést děti domů, ale také leporelo, pexeso, magnetku,….

No, a jako bonbonek na dortu jsme viděli tyto dravce v akci – např. orla, supa,.. Sokolníci, tak se říká lidem, kteří s těmito dravci pracují, některé z nich vypustili do akce. Ukázali nám, jak tito ptáci loví např. zajíce, kunu nebo koroptev a byl to zážitek opravdu kouzelný. Vyvolené děti, výherci soutěží, měly navíc tu možnost, že jim některý z dravců přistával na ruce, a nebo naopak z ruky vzlétal.

Dravci, sokolníci i žáci dobrovolníci sklidili velký aplaus a plni nových informací jsme se zase vrátili do školních lavic.

Mgr. Radka Veselá