Cyklovýprava 2019

Na víkendovou sobotu 15. 6. 2019 připadala v pořadí již druhá cyklovýprava. Oproti minulému roku účastníků bohužel ubylo, nakonec se nás sešlo jako šafránu. Díky nízkému počtu můžeme tvrdit, že 50 % výpravy tvořili žáci 6. A, protože si čas na sport při sobotním dnu vyhradili Ondra Vítek a Martin Ponocný. Zbylé dva členy reprezentoval náš starý známý Fífa Holent a jeho sestra Terka Holentová.

Po přivítání všech členů na parkovišti pod nemocnicí jsme se vydali na cestu. Úkol zněl jasně, pan ředitel nám nesmí projet za žádnou cenu. Vyjel nám totiž naproti směrem ke Keramovi. Zhruba někde kolem Žízníkova jsme se potkali, a tak byl pedagogický sbor kompletní. Bylo nás téměř na chlup stejně jako žáků, protože se s námi vydala projet kolo i paní asistentka Svobodová.

Plní sil a elánu jsme společně začali ukrajovat z porce kilometrů, které nás dnes čekaly. Na chvostu pelotonu jsme stále měli Filipa, až nám to bylo podezřelé. Po pečlivé kontrole bicyklu jsme zjistili, kde je problém. Mírným zásahem jsme problém vyřešili, přední brzda Filipovi přestala přibržďovat a my v podstatě odjistili našeho závodníka. Následně už se řídil jen starou dobrou povídačkou – ať mi to frčí, jako metro v Krči. Při zdolávání trasy na Borný jsme si příjemně popovídali a cesta nám díky tomu přijemně ubíhala. Jelo se krásně v polostínu, teploty nebyly nijak přehnané, tak akorát.

Během naší zastávky na občerstvení v Borném, se mi mihla myšlenka přejmenovat cyplovýpravu na gastrovýpravu. Museli jsme pořádně dobít energii, a tak jsme se v konzumování pěkně rozšoupli. Zbaštili jsme smažáky v housce, dokonce padl i utopenec a mléčných koktejlů s tortilami se ani nemůžu dopočítat. Naše nenasytné krky neměly dost a tak jsme se zadem přes camp vydali na vyhlášenou zmrzlinku u Břehyňského rybníka. Ani zde jsme netroškařili a hned jsme několikrát odbouchli pořádnou maxi zmrzku v termo kelímku, nebo obrovskou zmrzku v kornoutu.

Na cestu zpět jsme se nemohli vydat s takhle přeplněnými žaludky, proto jsme se rozhodli, že se vykoupeme na pláži v Borném. Do vody skočili kluci ze 6. A a pan ředitel. Já se bohužel vodních radovánek nemohl zůčastnit, protože mi na hlavu z poměrně velké výšky spadlo kolo Terky, takže jsem se věnoval chlazení obří boule na hlavě. Raději bych řešil třeba vykoupáním obtisklý převodník na noze (správný závodník, má na noze převodník), ale nedalo se svítit, trošku se mi motala hlava, na koupání to tentokrát nebylo.

Na zpáteční cestě se nám už naštěstí karamboly vyhnuly a při závěrečném hodnocení u Kerama jsme se shodli, že to byl prima den. V super partě, bez mobilních telefonů, naplněný sportem, okořeněný mňamkami a hezkým letním počasím. Tak to má při cyklistice být.

Mgr. Ondřej Riljak