Ozdravný pobyt 3. A a 3. B

V pondělí 20. května jsme vyrazili do Jiřetína pod Jedlovou na ozdravný pobyt. Ubytovali jsme se v chalupě Růženka. Odpoledne jsme se vydali na výlet na horu Jedlovou a přišla veliká „průtrž mračen“ a my úplně promokli. Naštěstí nás nechali usušit a odpočinout v restauraci na vrcholu Jedlové.
 
V úterý jsme se vydali prozkoumat městečko Jiřetín pod Jedlovou. Cestou jsme navštívili Křížovou horu, plnili jsme různé úkoly a podívali jsme se do informačního centra. Odpoledne jsme si parádně zasportovali na naší malé olympiádě.
 
Středa nám začala velikým deštěm, ale ani ten nám nezabránil v prohlídce Štoly Jana Evangelisty. Dostali jsme hornické helmy a pan průvodce nám ukázal zajímavosti v podzemí. Moc se nám tady líbilo. Déšť neustával ani po obědě, ale protože „nejsme z cukru“, tak jsme se vydali na Šibeniční vrch a cestou hráli stopovanou. Na vršku jsme našli sladký poklad. Večer jsme si udělali malou Akademii, kde nám každý předvedl nějakou vtipnou scénku nebo písničku. Odměnou byla úžasná palačinka se zmrzlinou, kterou pro nás usmažil pan Doležálek s Aničkou.
 
Ve čtvrtek se počasí umoudřilo a začalo být teplo a slunečno. Dopoledne jsme si zasoutěžili na orientačním běhu, odpoledne jsme se rozdělili na dvě družstva. První družstvo vyrazilo opět na horu Jedlovou, ale náročnější cestou pod vlekem. Po zdolání prudkého kopce jsme na sebe byli řádně pyšní. Z Jedlové jsme se vydali na místo srazu s druhou skupinou a pokračovali jsme společně dál na zříceninu hradu Tolštejna. Zdolali jsme i „Tolštejnskou vyhlídku“ a moc se nám zde líbilo. Večer nás čekal táborák, opékání vuřtů a po setmění i obávaná „stezka odvahy“. Cestu tmou zvládli všichni a obdrželi diplom za zdolání.
 
V pátek jsme si zabalili a celé dopoledne si užívali přírody a sportu na úžasném hřišti. Po obědě jsme se vydali domů.
 
Ozdravný pobyt se velmi vydařil a všichni jsme si ho užili.
 
Mgr. Jana Rosáková a Mgr. Jana Doležálková