Pasování na čtenáře 1. B

Na páteční den se děti z 1. B moc těšily. Čekala je totiž návštěva knihovny. A ne ledajaká. Věděly, že musí prokázat takové dovednosti, aby je rytíř Hynek pasoval na čtenáře. Ten spolu s komtesou Kateřinou měl připravené úkoly, které školáci museli splnit. Přidělené písmenko předváděli ostatním spolužákům vlastím tělem. Lehce si poradili i s vymýšlením slov. Poté každý přečetl několik vět a hádal, do jaké pohádky patří. Velkou znalkyní se ukázala Nelča. Byla skvělou nápovědou svým kamarádům. I touto zkouškou všichni zdárně prošli. Proto mohl každý pokleknout na kožešinu a slíbit, že bude hodně číst a o knihy se dobře starat. Meč na ramenou vše potvrdil.

Každý obdržel glejt a certifikát knihovnického návštěvníka. Nejlepší čtenáři dostali za odměnu dokonce pěknou knížku. Naší třídě patřila velká pochvala, protože těch šikulů bylo hned 12, což se prý hned tak nevidí...

Snad dětem chuť ke čtení vydrží. Dobře vědí, že četba činí člověka moudrým.

Mgr. Karla Hlinová