Olympiády

Sportovní areál základní školy Lada 18. a 19. června hostil lehkoatletické olympiády. První den soutěžili žáci z prvního stupně a druhý den soutěžili žáci starší, ti ze stupně druhého.

Soutěžilo se v klasických disciplínách – krátký sprinterský běh (50 m, 60 m) skok daleký, hod míčkem, u starších žáků potom vrh koulí, vytrvalostní běh (300 m, 600 m, 1000 m) a jako poslední vždy přišly na řadu štafety.

K vidění bylo mnoho pěkných výkonů. Sportovci do toho šli napříč věkovými kategoriemi vždy naplno. Nesoutěžilo se pouze proti stopkám, ale také proti vysokým teplotám. Především druhý den teploty na sluníčku dosahovaly určitě 30 stupňů.

Těm, co vyhráli podiové umístění, moc gratulejeme, ovšem pro nás jsou vítězi všichni, kdo si chtěli zlepšit své sportovní maximum, posunout limity, nebo se jen zúčastnit pro radost z pohybu. Oba dny se krásně vydařily, moc děkujeme všem, kteří se na organizaci sportovních dnů podíleli.

Mgr. Ondřej Riljak