Borec a Šikula 2019

Tak se nám opět sešel rok s rokem a konalo se oblíbené vyhlášení Borců a Šikulů naší školy. Letos jsme našli 44 žáků, které stálo za to ocenit. Byli vybráni do kategorií umělecké, vědomostní, sportovní, dobrého srdce a skokana roku.

Slovo na úvod si vzala paní učitelka Jana Adamcová, která je zároveň autorkou sošek Borců. Sošky Šikulů vytvořila paní asistentka Kateřina Rosáková. Moderátorskou dvojici tvořili paní učitelka Dominika Holubová a žák 9. B Matyáš Kouba – člen parlamentu, který se přihlásil a byl zvolen. O zvuk se nám postarali hoši z 9. A Dan Vlach a Dan Bláha. Poděkovat musíme i pomocnici paní učitelce Radce Veselé a fotografce celé akce paní asistentce Gabriele Svobodové.

Mezi vyhlašováním jednotlivých kategorií nám svůj taneční um předvedl taneční kroužek paní učitelky Aleny Hladonikové, zatančila Borkyně Míša Smolíková, s hůlkou vystoupily Kája Šperlová a Rozárka Matějíčková a písničku Navždy zapěla Natálka Jandíková, kterou krásně doplňovala její maminka. Na závěr akce se svými šátky zatančily paní učitelky, aby si oživily vystoupení z akademie.

A i když slunce žhnulo, přesto se děti (a nejen ony :-)) s chutí zapojily do diskotéky.

Jsme moc rádi, že máme každoročně takové množství Borců a Šikulů. A to možná mezi dětmi sedí i takové, které se svými úspěchy nepochlubí a my ani netušíme, jak dobře sportují, hrají na hudební nástroj, zpívají či ochotně vždy přispěchají na pomoc. Proto neváhejte a dávejte o sobě vědět, věřte, že mnohem raději chválíme a odměňujeme, než káráme a trestáme. Tak se budeme těšit zase za rok!

A zde jsou ocenění žáci:

Dobré srdce:
Anna Nováková 9. B, Tereza Novotná 9. B, Barbora Chaurová 9. B, Natálie Tyrpeklová 9. B, Kristýna Lepešková 8. B, Kateřina Chaurová 8. B, Tomáš Bohatý 6. A, Marek Borůvka 8. B, Simona Kurfirstová 4. A, Štěpánka Hůlová 4. A, Kateřina Škrovánková 8. A

Vědomostní k.:

Urin Battulga 8. B, Kristýna Tatíčková 1. A, Adam Daniš 1. A, Iegor Frantsev  2. A, Kateřina Majarová 2. A, Itgel Altankhuu 4. A, Karolína Černá 5. B, Jakub Šafránek 6. A, Marie Drchotová 6. A, Adéla Červinková 6. A, Václav Kroutil 8. B, Veronika Sedláčková 7. A, Valentina Vorwergová 9. B, Jana Wendlerová 9. A, Markéta Procházková 9. A, Tereza Ponocná 9. B, Adéla Kalendová 6. B, Barbora Michalíková 6. B

Sport:

Nikola Jamnická 9. B, Dominik Zdich 2. A, Tadeáš Lorenc 3. B, Marek Oliva 4. B, Rozálie Matějíčková 4. B, Karolína Šperlová 4. B, David Korobkin 5. A, Tereza Spurná 5. A

Umění:

Michaela Smolíková 9. B, Natálie Jandíková 3. B