9. B na Úřadu práce

Abychom se více přiblížili svým rozhodnutím ke středním školám a učebním oborům, vypravili  jsme se dnes na Úřad práce zde v České Lípě. Tam se nás ujaly dvě ochotné pracovnice, které nám předestřely možnosti, jež na nás čekají a měly by nám umožnit a ulehčit přestup na další studijní dráhu.

Byla zdůrazněna důležitost vzdělání, tj. maturity nebo alespoň výučního listu, což některým žákům v tomto věku nepřijde důležité. Bohužel!

Žáci si zkusili dva testy, které jim měly odhalit, jakým směrem by se jejich výběr studia a následně i povolání měl ubírat. Také probíhala beseda k volbě budoucích středních škol.

Zároveň byla nabídnuta možnost, že pokud by kdokoli měl zájem o další konzultaci, může se objednat a s rodiči dostavit.

Mgr. Jana Roubíčková