Stolní tenis - OK

Dne 8. 10. se naše škola zúčastnila okresního kola ve stolním tenisu mladších žáků.
Od počátku bylo jasné, že tento den, potažmo celý turnaj, si bude psát svůj vlastní nezapomenutelný příběh. Den to byl speciální v tom, protože tohoto turnaje jsme se účastnili poprvé a nikdo nevěděl, co od nás čekat. Ostatní soupeři nevěděli, že máme ve svých řadách extra hráče Ondru Chomu a další velmi skvělé hráče, kteří svou kvalitu každoročně potvrzují na školních turnajích. My svou kvalitu potvrzovali v každém utkání.
Bohužel tolik již svou kvalitu nepotvrzoval celý turnaj. Hrálo se sice na mnoha stolech, ale dohromady se středními školami a turnaj se nepříjemně prodlužoval, kolem stolů bylo hlučno, na kvalitě nepřidal ani velký volný pohyb nehrajících hráčů a toto všechno ve výsledku kvalitu velmi snižovalo. Musíme pochválit naše chlapce, za pomoc řízení mnoha utkání, kdy jsme v podstatě byli rozhodčími i pro ostatní školy. Ostatní učitelé tělesné výchovy jako by šli spíše ven na prohlídku Nového Boru.
Ve skupině jsme měli mnoho těžkých soupeřů, kdy jsme nakonec porazili Gymnázium Česká Lípa a ZŠ Náměstí Nový Bor. Jediný soupeř, který nás dokázal porazit, bylo Gymnázium Mimoň v poměru 4:2. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli naše škola postupuje do dalších fází turnaje. Mini tabulka nakonec rozhodla v náš neprospěch o jediný bod a my pogratulovali k postupu Gymnáziu Mimoň. Příští rok se pokusíme výsledek otočit.

Jménem školy děkujeme všem reprezentantům. Speciální poděkování patří Ondrovi Chomovi, jenž držel tým tím, že vyhrál všechna svá utkání. Děkujeme ale i Vojtovi Novákovi, že vydřel úžasně napínavé bitvy a Kubovi Jandíkovi za vzornou reprezentaci. Dále byl v našem týmu jako náhradník Mugi, který kryl klukům záda. Kluci si během turnaje vydobyli uznání všech týmů.  Je hezké vidět vzestupný zájem o tento sport. Konkurence je opravdu velmi vysoká. Děkujeme za skvělé zápasy a za rok se pokusíme výsledek vylepšit!

Mgr. Ondřej Riljak