Atletický čtyřboj - KK

Babí léto nás prohřálo, Turnov krásně uvítal a naši mladší žáci hrdě závodili. Konkrétně jsme dnes 15. 10. 2019 vyrazili na krajské finále v atletickém čtyřboji. Tým byl poskládaný kolem Vojty Nováka, který byl motorem celého týmu. Díky svým výkonům si Vojta došel během předávání cen pro druhé místo celkově v individuálně dosažených bodech. Ostatní kluci se také snažili, často jim padaly dokonce osobní rekordy. Bohužel to v rámci kraje stačilo pouze na 4. místo, byť rozdíl mezi druhým a naším čtvrtým místem celkově činil pouhých zhruba 110 bodů.

Závody krásně plynule běžely, nevyskytl se žádný zádrhel. Možná jsme mohli dorazit o 10 minut dříve, abychom měli více času sžít se s místními podmínkami. Co mě osobně zarazilo, byla až téměř komorní atmosféra závodů. Naši sportovci jsou v rámci okresních soubojů zvyklí na vypjatější a vyhecovanější atmosféru. Způsobeno to bylo naprostým soustředěním všech zúčastněných sportovců, už jen na jejich rozcvičky byla z pozice učitele radost pohledět. Celé závody probíhaly na městském stadionu Ludvíka Daňka.

Dovolte mi malý pohled do historie. Ludvík Daněk byl olympijský vítěz z Mnichova. V roce 1972 hodil diskem 64,40 m a získal po zásluze zlatou medaili. Tento sportovec měl mnoho dalších úspěchů, včetně tehdejšího světového rekordu hozeného právě na tomto stadionu. Jeho hodnota činila 64, 55 m.

Školu reprezentovali: Vojta Novák, Kuba Jandík, František Tarnai, Miroslav Bříza, Marco Franeta.

Děkujeme za podporu a vydařené fotky naší nové atletické party dědovi a babičce Vojty Nováka.

Mgr. Ondřej Riljak