Roboti v 1. A

Ve středu 11. 12. probíhala v 1. A výuka čtení netradiční formou, a to za využití dětských robotických hraček – „robobrouků“. Nejprve se děti učily malého „robobrouka“ naprogramovat tak, aby dojel z jednoho konce obrázkových šachovnicových plánů na předem určená místa. Všichni rychle pochopili princip, kterým se robotická hračka ovládá.

Pak už si žáci různými aktivitami procvičovali poznávání písmenek, skládání písmen do slabik a čtení jednoduchých slov. Žáci si navzájem určovali písmena, kam měl „robobrouk“ dojet, aby byla složena slabika či jednoduché jednoslabičné slovo typu les, pes… Nakonec jsme si i zasoutěžili. Z dvojice dětí vyhrálo to, které rychleji naprogramovalo svého robota, aby dojel k předem určenému písmenku.

Všechny malé prvňáčky netradiční učení bavilo.

Velice děkujeme MŠ Bratří Čapků za zapůjčení robotů a jejich příslušenství.

Mgr. Jana Rolečková