Piškvorkový a šachový turnaj

Letošní turnaj v šachu a piškvorkách se odehrával s několika změnami oproti minulým ročníkům:

1. Organizace se vedle paní učitelky Dominiky Holubové ujala ještě paní učitelka Gabriela Svobodová.
  2. Soutěžilo se nikoli ve třídách, ale v prostorné školní jídelně.
  3. Viditelně přibylo šachistů – možná díky nově vzniklému šachovému kroužku na škole.
  4. Dost důležitými pomocníky se stali členové žákovského parlamentu.
  5. Na turnaj bylo celkově více času díky změně termínu: nehrálo se jako obvykle v době vánočních besídek, ale den předem.

A nyní blíže k jednotlivým turnajům:

PIŠKVORKOVÝ TURNAJ
Za I. stupeň jsme měli 19 účastníků, na II. stupni se utkalo 26 hráčů. Soutěžící si své soupeře v každém kole losovali. Hrálo se na pět čtverečků a tři vítězné hry. Některé souboje trvaly chvilku, jiné nekonečně dlouho. Po napínavém finálovém boji to vypadalo takto:

1. stupeň -  1. místo    Matouš Falta 5. A                 2. místo          Michael Landovský 5. A         3. místo              Daniel Černý 4. B
  2. stupeň – 1. místo    Kateřina Chaurová 9. B      2. místo          Jolana Koubková 7. B             3. místo              Viktor Hurt 6. B

ŠACHOVÝ TURNAJ

Vedle stolů plných příznivců piškvorek se v ústraní plném klidu na přemýšlení objevili i naši školní šachisté. Za I. stupeň své umění poměřilo deset účastníků a za II. stupeň bylo jen o jednoho účastníka méně. Na poslední chvíli se totiž přihlásil Adam Kratochvíl z 9.A, který obdržel i ocenění za nejnapínavější a nejdelší šachový turnaj.

Mezi hráči z I. stupně excelovali Maksim Nefedov 4. A – 3. místo, Kuba Veselý 3. A – 2. místo a Iegor Frantsev 3. A – 1. místo.
V rámci II. stupně se na vítězná místa probojovali Pepča Zahrádka 7. B – 3. místo, Táda Kozák 6. A – 2. místo a Péťa Coufal 6. A – 1. místo.

Bylo až neuvěřitelné sledovat všechno vynaložené úsilí a celkově výkony hráčů. I po skončení jednotlivých turnajů se všichni, do posledního hráče, pustili do dalších her a mimosoutěžních turnajů.

Všem moc děkujeme za účast, byli jste fantastičtí!!! Zcela bezesporu máme na naší základní škole potencionální úspěšné šachisty, které se budeme snažit dále rozvíjet a podporovat.

Mgr. Dominika Holubová a Bc. Gabriela Svobodová