Mladý chemik

10. 12. 2018 se tři žáci z 9. ročníku zúčastnili druhého regionálního kola soutěže HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA v Pardubicích na Střední průmyslové škole chemické. Nejlépe se umístil Václav Kroutil na 302. místě. Účast v 2. kole soutěže bude zohledněna při přijímacím řízení žáků na střední školy. Gratulujeme!

Do 13. ročníku soutěže se zapojilo 6504 tisíc žáků 8. a 9. tříd ze 193 základních škol po celé České republice. Druhého regionálního kola se účastnilo 441 žáků v pěti krajích – Pardubickém, Královéhradeckém, Středočeském, Libereckém a v Kraji Vysočina.

Společnost Synthesia v rámci doprovodného programu představila učitelům nový projekt chemického kroužku, který byl ve spolupráci se SPŠCH Pardubice uveden do provozu při ZŠ Rybitví. Následovaly praktické ukázky makromolekulární gastronomie a mixologie v podání SPŠCH Pardubice a nechyběla ani degustace výsledných produktů, např. ztracené vejce, dračí pěna nebo modrý kaviár.

Více informací na http://mladychemik.cz/probehla-krajska-kola-souteze-2/ - pořadí žáků.

Ing. Hana Rachačová