Sněhu málo, nadšení mnoho

Již tradičně na začátku měsíce ledna pořádá naše škola lyžařský kurz pro žáky 3. až 5. tříd. Letos řadu mladých lyžařů rozšířili i čtyři druháci.  Byť paní zima zatím se sněhem šetří a ve většině zimních středisek je ho poskrovnu, sjezdovka U Čápa v Příchovicích byla jako vždy skvěle připravena a umožnila našim malým lyžařům možnost naučit se lyžovat, nebo zdokonalit své lyžařské umění.

Skvělé ubytování a jídlo poskytl i letos penzion Pod Štěpánkou, který využíváme pro všechny lyžařské kurzy naší školy.

V pondělí si 38 lyžařů rozdělili do družstev 4 instruktoři (Radek Častulík, Věra Syslová, Renata Papíková a Jana Adamcová) podle jejich úrovně a lyžařských dovedností. Poprvé v životě stálo letos na lyžích osm žáků. Ale i oni se naučili základům lyžování a mohli si tak užívat radost z jízdy na sjezdovce i na vleku.

Středa odpoledne je vždy odpočinková a tak jsme místo sjezdovky zapojili fantazii při stavbě sněhuláků a jiných staveb ze sněhu. Vrcholem středy se stala večerní přednáška pana Masaříka, člena Horské služby ČR. V noci se bohužel počasí zhoršilo, začalo pršet a sníh začal měnit svou kvalitu na „břečku“. Ani to mladé lyžaře nezastavilo a statečně se poprali se změnou kvality sněhu na sjezdovce. Některé děti bohužel večer čekala ještě jedna nástraha v podobě žaludeční nevolnosti. Doufám, že ani tato drobná svízel nepokazila pobyt našim lyžařům a už teď se těší na další pobyt na našich krásných horách.

Mgr. Jana Adamcová