Deváťáci zpátky v lavicích

V úterý 12. 5. zasedli po nezvykle dlouhé době do školních lavic žáci devátých ročníků, kteří se připravují na přijímací zkoušku na SŠ. Schválně píšu "zkoušku" v jednotném čísle, neboť letos se budou přijímačky dělat jen v jeden termín, a to 8. 6. A budoucí středoškoláky čekají i další změny: v případě nepřijetí nebudou rodiče psát odvolání, ale žádost o změnu rozhodnutí, zápisový lístek musí žáci odevzdat do 5 pracovních dní místo deseti a doufáme, že už to bude konec změn. I když jsme si v poslední době zvykli, že změna střídá změnu…

Žáci chodí do školy 2 x týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek, a opakují si český jazyk a matematiku. Pečlivě dodržují všechna hygienická opatření. Ovšem za největší přínos považují jistě to, že se opět vidí se svými spolužáky a učiteli.

Kdyby náhodou dětem chyběly roušky, umíme si poradit. Díky naší bývalé žákyni Markétě Červinkové máme náhradních roušek dostatek. Hned na začátku zavření škol zorganizovala virtuální manufakturu, do které se zapojilo takové množství lidí, o kterém se jí ani ve snu nezdálo. Pomáhalo na 150 dobrovolnic a dobrovolníků od Doks přes Oboru, Kozly, celou Českou Lípu až po Pihel, Nový Bor, Lindavu či Kamenický Šenov. Všichni šili zadarmo roušky, které my nyní můžeme žákům poskytovat. Proto Markétce a všem švadlenkám patří náš velký dík!

Mgr. Dominika Holubová