Jarní fotografická přehlídka

Více než měsíc probíhala ve spolupráci s projektem MAP Českolipsko a Novoborsko II, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008645 a pracovní skupinou pro rozvoj kulturního povědomí, umění, tvořivosti a vztahu k místu každého žáka JARNÍ FOTOGRAFICKÁ PŘEHLÍDKA pro přátele školy, avšak do přehlídky se většinou zapojili pouze její žáci. Fotografie mohly být zasílány do 6 kategorií: domácí práce, učení, sport, volný čas, příroda a zvíře. Kategorie PŘÍRODA a ZVÍŘE zaznamenaly, v porovnání s ostatními kategoriemi, nejvyšší počet fotografií. V průběhu prohlížení obdržených fotografií musel porotní tým vytvořit ještě jednu kategorii (jinak to zkrátka nešlo), do které se dostaly, podle nás, opravdu ryze umělecké fotografie. Do jarní fotografické přehlídky se zapojilo 24 žáků a 2 učitelé. Jsme velice rádi, že si spousta žáků našla ve fotografování zálibu a my můžeme vybranými fotografiemi vyzdobit některá patra či chodby naší školy. Až se budou žáci v těchto prostorech procházet a zahlédnou vlastní dílo, určitě je úsměv a potěšení nemine. Pro účastníky jsme také připravili malé pohoštění, při kterém se mohou začít kochat.

Všem moc děkujeme za účast a za překrásná díla. Nechť vaše fotografie lahodí každému oku.

Bc. Gabriela Svobodová