Den Země 2021

Celosvětově uznávaná a každoročně organizovaná akce Den Země se blíží rychlostí světla. Žáci naší školy Den Země již delší dobu slaví, jelikož se do školy valí spousta fotografií z akce „Ukliďme Česko“, které se Dnem Země úzce souvisí. Je tomu již půl století, co se poprvé slavil Den Země (USA, rok 1970).

Dne 22. dubna propuknou celosvětově organizované propagace a výslovné podpory ochrany životního prostředí. Při příležitosti oslav Země jsou pod záštitou Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě (a dalších subjektů) pořádány dvě odborné přednášky pro žáky vybraných typů škol a širokou veřejnost. Obě dvě přednášky budu vysílány online a posléze zveřejněny na webu muzea pro případ, že by někdo v dané termíny nemohl přednášky sledovat.

1. přednáška se koná již ve středu 21.4.2021 od 10.00 hodin a nese název: „Co sem k nám přinesla změna klimatu“. Obsah se bude odvíjet od působení změn klimatu na zvířata. Tato přednáška je určena pro žáky 3. – 5. tříd ZŠ.

2. přednáška se koná přesně na Den Země, tedy 22.4.2021 taktéž od 10.00 hodin a nese název: „Množství CO2 je v současnosti kriticky nízké!“ Obsah se bude odvíjet od koloběhu uhlíku během historie Země. Tato přednáška je určena pro žáky 2. stupně ZŠ, studenty víceletých gymnázií a středních škol.

Více informací k přednáškám naleznete na oficiálních stránkách Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě – sekce AKCE A VÝSTAVY – aktuální. Doufáme, že si najdete chvilku v dnešní uspěchané době a nahlédnete pod pokličku principů ochrany životního prostředí. „Jak se budeme chovat k planetě Zemi my, tak se ona bude chovat k nám.“

Mgr. Gabriela Svobodová