Virtuální procházka Ještědským krasem

Dne 22.4.2021 se třída 7.A připojila ke sledování přednášky na téma: „Množství CO2 je kriticky nízké!“ pod vedením doc. Kamila Zágorška z Technické univerzity v Liberci. Přes složitý úvod se alespoň některým žákům povedlo nahlédnout pod pokličku složitých procesů v atmosféře. Dosavadní ohlasy žáků byly skvělé, plné nadšení, a proto jsem se rozhodla v obohacování a oživování výuky pokračovat.

Hned ve čtvrtek 29.4.2021 od 10 hodin se koná pod záštitou Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, Geoparku Ralsko, Technické univerzity v Liberci a Severočeského muzea v Liberci při příležitosti Mezinárodního roku jeskyní a krasu 2021 virtuální procházka JEŠTĚDSKÝM KRASEM. Mottem Mezinárodního roku jeskyní a krasu je „POZNÁVAT, ROZUMĚT A CHRÁNIT“ a k jeho hlavním cílům patří zejména zlepšit veřejné povědomí o tom, jak se jeskyně a kras dotýkají každodenního života lidí. Průvodcem na této cestě bude speleolog (člověk zabývající se výzkumem jeskyní) Ivan Rous. Na této virtuální prohlídce se například dozvíte, v kterých jeskyních spolupracovali při průzkumu archeologové, či zoologové a jaké vůbec učinili objevy.
Sraz účastníků na lince https://meet.google.com/kjj-vdhf-bzj. Přidejte se s námi i VY.

Mgr. Gabriela Svobodová