Konečně jsme zase ve škole!

Kdo by si to kdy pomyslel, že se děti budou do školy těšit! Ale přišel covid, s ním zákaz vstupu do škol a to byste koukali, jak se najednou nemohou děti dočkat, až uvidí svoje kamarády, paní učitelky, asistentky, vychovatelky, ba i kuchařky naživo.

Nejdříve se to poštěstilo střídavě prvnímu stupni, na začátku května rotačně nastoupil i stupeň druhý.

Škola začíná postupně ožívat – plní se třídy (nově připravené po celkové rekonstrukci školy), chodby (kde žáci mohou ozkoušet nové relaxační vybavení), hřiště, jídelna. Všude pohoda, smích, radost, ale také povinnosti, které třeba začnou brát konečně někteří vážně.

I povinné testování probíhá bez zádrhelu. Jak by také ne, když se celý pedagogický sbor i s paní sekretářkou poctivě školil. A žáci jsou nesmírně šikovní!

Budeme se těšit, že i další týdny budou probíhat beze zmatků. A třeba se dočkáme do konce školního roku i plného počtu žáků. Žáků, kteří půjdou do školy rádi a budou moci zase normálně sportovat, zpívat, účastnit se všemožných akcí, a také si plnit povinnosti, které k životu patří. A pokud by se nám splnilo přání největší, že bychom mohli sundat z tváří roušky, už by nám nechybělo skoro nic.

Mgr. Dominika Holubová