Cyklovýprava

Na měsíc červen tradičně připadá čas na cyklotoulky po Máchově kraji. Šlapání se ZŠ Lada sloužilo zároveň jako pocovidové nakopnutí turistického kroužku, abychom nenápadně zjistili zájem o sportování mezi žáky a jejich rodiči.

Naše zjištění bylo velmi příjemné. V sobotu 5. 6. se nás na parkovišti u Arbesa sešla pěkná smečka. Jako tradiční cyklo vlci přijeli taťka a Míša Šůmovi. Příští rok budeme muset na Míšu házet laso, abychom jeho tempu vůbec mohli sekundovat. Další hladoví vlci byli hoši ze třídy 8. A – David Landovský a Ondra Vítek. A když říkám hladoví, tak skutečně hladoví. Jejich výkon na kolech byl moc pěkný, ale ještě lepší výkon předvedli v pojídání dobrot v kempu Borný. Hoši si dopřáli „smažáček“, langoše a padl i nějaký ten energy drink s malinovkou.

Spoustu zástupců do pelotonu dodala 6. A. Jako zkušení cyklisté se prezentovali Terka Vávrová s maminkou a Štěpánka Hůlová s tatínkem. Těm podle sršení humoru a neustálého úsměvu náročnost trasy únavu jistě nezpůsobila. Body za styl rozhodně pro sebe získala Melody. Na městském kole, s fešným košíčkem, bez výraznějších výkyvů výkonnosti, občas v riflové bundičce, vždy s úsměvem – nemohu si pomoci, já uděluji 10 z 10 za styl… Zajímavou dvojici tvořila Terka Kolajová se svou sestřenicí Verunkou Královou. Malinko jsme u holek bojovali se střídáním kol, protože Terce už nešlo zvednout sedlo a kolo na ni bylo menší, než by potřebovala. Nakonec se ale obě holky kously, nahecovaly a dojely si až pro ledovou kávu na Borný. Po cestě jsem s nimi měl možnost popovídat, bylo to fajn, byly statečné. Holky zachránila maminka Martinky Stedilové, která obstarala velké záchranné vozidlo a dívky nám pomohla v pořádku dopravit do Lípy. Za to ještě jednou moc děkujeme a zároveň se ještě jednou omlouváme za menší nedorozumění s ujetím od odbočky na Hradčany.

Moc bych chtěl poděkovat dalším pomocníkům podílejícím se na doprovodu – paním učitelkám Holubové a Veselé. Paní učitelka Holubová za naši cyklovýpravu dokonce cedila krev, když nám jednou předvedla hladké přistání na svá záda. Naštěstí karambol poznamenal pouze její loket, a ne display telefonu, který měla v batohu. To nebylo vše, co předvedla. Ještě se pochlubila novým závoďákem, na kterém je k neutahání jako proslulý Džamolidin Abdužaparov. Paní učitelkou Veselou podezřívám za ukrytý elektromotor, protože nenáročnost, s jakou investuje watty do šlapek, je neuvěřitelná. Postrach cyklistů Alpe d'Huez nebo Tourmalet se před ní třesou strachy…Za bývalou stáj Romana Kreucigera Tinkoff Saxo Bank podle svého dresu pravděpodobně jezdí paní asistentka Lukačková. A co víc, na dnešní výpravu si vzala dokonce posilu v podobě svého syna Vojty. Ten se prezentoval ve svých šesti letech jako již velmi zkušený cyklista! Šikula má už evidentně dost natrénováno.

Samozřejmě, že jsme malinko zmokli, ani jsme bohužel nedojeli až na slíbenou a vysněnou zmrzku na Břehyni, ale myslím si, že to vůbec nikomu nevadilo. Den jsme si všichni moc užili, udělali jsme něco pro svá těla, popovídali jsme si a celkově užili skvělou náladu, která nás celý den i přes občasné strasti provázela. Budiž je tedy turistický kroužek zdárně otevřen a my už přemýšlíme, kam příště? Máte nějaký fajn tip? J Budeme se těšit!

Mgr. Ondřej Riljak