Výlet 6.A – Děčín

V úterý 22. 6. jsme se vydali vlakem do Děčína. Po mnoha dnech veder na nás hned ráno čekalo ochlazení a déšť. Ten nás ale nezastrašil a my byli všichni připraveni s deštníky a pláštěnkami. Ranní cesta byla ještě okořeněna výlukou z Benešova do Děčína, a tak jsme si užili i divokou jízdu přeplněným autobusem.
 
Nejprve jsem se vydali do děčínské ZOO, cestou jsme ale ještě udělali zastávku u děčínské synagogy, kde nám p. uč. Dominika Holubová dala odborný výklad. Všichni už víme, co je synagoga, kdo v ní káže, jak vypadá židovská hvězda a co je jarmulka. Znalosti se nám určitě budou hodit v následujících letech v dějepise.
 
V zoologické zahradě jsme se většinou drželi pohromadě a postupně jsme se těšili na zvířata, která stejně jako my odolávala dešti. Určitě se ale všem líbila chlouba ZOO medvěd kamčatský, radost jsme ale měli i z lišky, rysů, sov, dravců, veverek, čápů, nutrií, divokých prasat i s mláďaty – zvířat, která žijí u nás, ale běžně se s nimi z blízka v přírodě nesetkáme. Mláďata jsou vždy lákadlem ZOO, a tak jsme mohli vidět i mládě lamy alpaky nebo dvě mláďata horských koz. Potěšil nás i tapír, klokani, opice nebo mravenečník.
 
Pak jsme se pod střechou posilnili svačinami, utratili pár peněz za suvenýry a vydali se k nedaleké vyhlídce „Pastýřská stěna“. Odtud byl krásný pohled na celé město, zámek Děčín a na soutok Ploučnice s Labem. Samozřejmě jsme nezapomněli vše dokumentovat fotografiemi a „selfíčky“. Poté jsme sešli dolů do města a zde navštívili druhou část expozice ZOO „Rajské ostrovy“. Hadi, ještěři, pavouci a uklidňující akvárium plné barevných rybiček nás velmi potěšili, ale suvenýry opět byly největším lákadlem.
 
Cesta zpět se nám trochu protáhla - opět výluka a velké zpoždění, ale nakonec jsme se vrátili, snad plni dojmů, zpět do České Lípy. Děkuji za pomoc na výletě p. uč. D. Holubové a p. asistentce K. Rosákové.
Mgr. Jarmila Nováková