7.A výletuje po Zákupech

Hurá! Již máme poslední den před vysvědčením a třída 7.A s doprovodem paní učitelky Tadlíkové se dočkala svého třídního výletu. Společně jsme se vlakem přepravili do Zákup, kde naše akce začala.
Počasí nám zprvu nepřálo (bylo zataženo, místy trakaře), a tak nastal plán B – naučná stezka Zákupy či prohlídka zámecké zahrady (hned vedle Státního zámku Zákupy). V průběhu naučné stezky nás zradila navigace, a tak jsme se odebrali do zámecké zahrady, kde jsme doslova měli „snídani v trávě“. Drobné mrholení nám neubralo na skvělé náladě a natěšení jsme se po odpočinku odebrali na koupaliště v Zákupech. Tam nás čekalo milé překvapení – VSTUP ZDARMA a koupaliště jen pro nás! Paráda! Děti mě a paní učitelku Tadlíkovou přesvědčily, že voda je teplá a že do ní v klidu mohou jít skotačit. Celé dopoledne se děti koupaly za doprovodu kapiček deště, avšak na konci výletu vysvitlo slunko a pěkně hřálo. Došlo tak i na vytažení slunečních brýlí a opalovacích krémů. Na závěr mohu dnes vyzdvihnout Péťu Coufala za skvělý plavecký výkon, kdy se stal číslem jedna v záchraně nafukovacího míče, který holkám ve vodě uplaval. DĚKUJEME :-).

Doufám, že si třída výlet užila (krmení kachen, plavání s kachnami, zahrabávání do písku a tak dále). Moc bych chtěla dětem poděkovat za příjemně strávený čas, kdy jsme se opět mohli o kousek blíže poznat. Druhé poděkování směřuje k paní učitelce Tadlíkové za doprovod a celkovou spolupráci. Jak bychom řekli, vše na pohodu. :-)

Mgr. Gabriela Svobodová