Třídní výlet 5. B

Panská skála – Zámecký vrch – Kamenický Šenov

konci školního roku se vždy těšíme na dny strávené venku. Konečně přišlo ochlazení, a i když pršelo více než jsme si přáli, náš den se vydařil a děti si mohly zazpívat všem známou písničku: Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme a jsme tu!

Třídní výlet v 5.B se uskutečnil ve středu 23.6. a velmi se povedl. Nejprve jsme dojeli autobusem z České Lípy do Nového Boru, kde jsme přestoupili směrem Prácheň a Panskou skálou, též přezdívanou ,,Varhany,,. Zde děti vyplňovaly různé otázky a kvízy. Následně jsme se pěšky lesem, klikatými cestami, polem i nepolem, přesunuli na vyhlídku Zámecký vrch. Cesta byla náročná, strmá a dlouhá, ale děti (až na pár povzlyknutí) cestu zvládly na jedničku. V cíli v Kamenickém Šenově na děti čekala odměna, kdy si jedna z maminek pro děti připravila občerstvení. Buřtíky se po vydatném dnu hodily a sladká tečka na závěr? Výborný čokoládový dort pro 5.B! Výlet jsme si všichni moc užili. Cestu domů prospali a jsme rádi, že máme zase na co vzpomínat.

Mgr. Nikola Dědková, AP Věra Šimáňová