2. schůzka parlamentu - online

Další schůzka žákovského parlamentu se měla konat klasicky ve škole a již v listopadu. Bohužel epidemiologická situace nám setkání překazila, a my se tak museli vidět až online 13. 12. I když tuto formu příliš nepreferujeme, někteří žáci ji uvítali, neboť byli právě v karanténě, a přesto tak mohli být s námi. Jak řekla Nela Tryhubová: „Já jsem tak ráda, že je parlament online, úplně mi rozzářil den!“ To nás paní učitelky velmi potěšilo a musíme říct, že i my jsme byly po schůzce opět nabity energií.
Tak tedy, co se řešilo:
 1.  Připomněly jsme dětem, aby si vzaly k zapisování své nové bločky a propisky, které od školy obdržely (fota z předávání budou ve fotogalerii).
 2. Oznámily jsme, že se budou rozdávat vouchery za akci Ukliďme Česko, kterou parlament pořádal vloni. Vouchery na smazání známky či možnost opravy testu dostali všichni žáci, kteří se nejvyšším počtem „uklízejících“ dostali na 1. – 3. místo. (vouchery rozdány 14. 12.)
3.  Informovaly jsme o Ježíškově poště: pod vánoční strom u žákovského vchodu bude umístěna Ježíškova krabice na přáníčka. Do té mohou všichni nosit svá přání pro spolužáky, paní učitelky, paní asistentky atd. do čtvrtka 16. 12. V pátek se krabice vybere a parlamenťáci z 9. tříd přáníčka roznesou.
4.  Připomněly jsme, kde visí schránky důvěry – u paní sekretářky Kurucové a cestou do jídelny.
5.    Ptaly jsme se, jaké celoškolní akce třídy navrhují. Takový byl výsledek: deskové hry (kroužek); štafetový běh, turnaje (šachy, piškvorky); průvod lampionů; projektový den; Erasmus, stavba sněhuláka, SuperStar 6. B, nejlépe vyzdobená třída, pokusy. Dohodli jsme se, že bychom se na příštím parlamentu snažili dát dohromady SuperStar, pokusili se uspořádat šachový a piškvorkový turnaj jindy než o Vánocích, v týdnu, kdy bude hodně sněhu, vyhlásili výzvu na stavbu nejhezčího sněhuláka na školním hřišti a před Velikonocemi soutěžili o nejlépe vyzdobenou třídu.
6.  Poté už přišly na řadu připomínky:
a)       Žáci se ptali, zdali by se v jídelně nemohly dávat ubrousky, je-li nějaké ovoce typu pomeranč, mandarinka apod.
b)      Poté se ptali, zda by se někdy mohlo uvařit nějaké italské menu. Při této příležitosti by si zase rádi odhlasovali jídlo k 1. 6. = Dni dětí.
c)       Možnost vytvoření náramku přátelství školy – aby se ti, kdo se cítí osaměle, aspoň trochu cítili být spjati s celou školou.
d)      9. A měla zvláštní otázku: nemohly by ve třídách viset portréty aktuálního prezidenta?

7.       Takže nám vyšly tyto úkoly na příště:
a)      VYBRAT VE TŘÍDĚ 2 JÍDLA, O KTERÝCH BUDEME HLASOVAT JAKO O KANDIDÁTECH NA DEN DĚTÍ
b)      VYMYSLET, JAK MŮŽEME POMOCI DĚTEM, KTERÉ SE CÍTÍ VE TŘÍDÁCH OSAMĚLE (a věřte, že jich je dost)
c)       PROMYSLET SI DETAILY SOUTĚŽE SUPERSTAR

Opět jsme debatovali přes hodinu a byli rádi, že se vidíme aspoň přes počítač. Chceme všem zúčastněným a nápaditým žákům moc poděkovat a těšíme se na setkání, které by mělo proběhnout  4. 3.

Mgr. Dominika Holubová, Mgr. Gabriela Svobodová a Mgr. Nikola Dědková

ÚČASTNÍCI:
2. A – Izabela Plhalová, Viktorie Stehlíková, Jan Veselý, Ema Zelenková (nešlo připojení)
2. B – Kryštof Janák, Denis Kanský (nepřítomen)
3. A – Markéta Sochová, Ella Heřmanová
3. B – Eliška Biegelová (nepřítomna), Tereza Majarová (omluvena)
4. A – Michal Kouřimský (omluven), Tereza Jungmanová (omluvena), pan asistent Kolář (náhrada)
4. B – Matyáš Cagala, Matyáš Čepička, Nela Tryhubová
5. A – Kateřina Majarová (omluvena), Jakub Veselý (omluven), Iegor Frantsev (náhrada)
5. B – Veronika Králová, Anna Luňáková, Katarína Líbalová (omluvena)
6. A – Adéla Nastoupilová, Andrea Nepomucká
6. B – Adam Lindner, Tadeáš Lorenc