Pythagoriáda 2021

Školní kolo matematické „Pythagoriády“ se letos konalo na podzim. Z naší školy se ho zúčastnilo 33 žáků 6.-9. ročníků. Osm úspěšných řešitelů bylo v prosinci vysláno do okresního kola, které se tentokrát organizovalo on-line.

Umístění řešitelů v jednotlivých kategoriích nebyla vůbec špatná. Deváté ročníky reprezentovali žáci: Jan Bulíř 9. A (9.-12.místo) a Michaela Efflerová 9. B (25. místo) z 26 soutěžích, osmé ročníky: Tobias Blažek 8. A (8.-12.místo) a Jan Moštěk 8. B (16.-22.místo) ze 47 soutěžících, za sedmé ročníky to byl žák 5.A Iegor Frantsev (5.místo) ze 7 soutěžích a za šesté ročníky: žák 5.A Jakub Veselý (3.-4.místo), Filip Socha 6. A (22.-23. místo) a Tadeáš Lorenc 6. B (24.-26.místo) ze 31 soutěžících.

Všem účastníkům školního a okresního kola patří velká pochvala za účast v soutěži a konkrétně Jakubovi Veselému z 5.A velká gratulace za dosažené vynikající, diplomem hodnocené, umístění v kategorii šestých ročníků.

Mgr. Zbyněk Hradec, Mgr. Iveta Kurdzielová