Lyžování je lepší než mobil!

První lednový týden je na naší škole vždy zasvěcen lyžování žáků 3. až 5.třídy.

Letos odjezdu do Příchovic předcházelo povinné testování. Vše dopadlo pozitivně, vlastně „covid negativně“, a tak nic nebránilo vyrazit horám vstříc. Trochu vrásky nám dělalo počasí, které jako tradičně se po Vánocích tváří spíše jarně. To ale nemohlo odradit 32 nadšených malých lyžařů a jejich instruktory.

Po příjezdu byli žáci rozděleni do 3 družstev a pod vedením instruktorů (R. Častulík, R. Papíková, T. Majarová a J. Adamcová) vyrazili na sníh. Podmínky nebyly ideální, lyžovat se ale dalo. Bohužel úterý celý den propršelo, připravili jsme proto dětem náhradní program. Čekal je vědomostní kvíz, turnaj v piškvorkách a smyslové hry. Středeční ráno všechny překvapilo. V noci nasněžilo a probudili jsme se tak do sněhové pohádky. Další dny už neměly chybu. Sníh, občas i sluníčko a perfektně připravené sjezdovky v Příchovcích U Čápa. Nadšení některých malých lyžařů udělalo velkou radost nám dospělým. Všechny nás zahřálo u srdce, když jsme slyšeli, jak jeden z žáků říká: „Lyžování je lepší než mobil!“

Pohodovému týdnu určitě přispěla i chutná jídla kuchaře Lukáše a celkově příjemné ubytování již tradičně v chatě Pod Štěpánkou. Pět dní uteklo jako voda a já věřím, že lyžování se stane součástí života všech účastníků tohoto lyžařského kurzu.

Mgr. Jana Adamcová