Páťák prezentoval osmákům

„Ten umí to a ten zas tohle“ jsou slova z písně, kterou zpíval ve filmu Císařův pekař Jan Werich. Ta slova se mi vybavila brzy poté, kdy žák 5. A Jegor Frantsev navštívil 8. A, kde začal přednášet svoji prezentaci o Marii Terezii.
Když jsme se totiž na obědě bavily s třídní paní učitelkou 5. A Janou Adamcovou, že právě probíráme v osmé třídě osvícenství, tudíž přirozeně i Marii Terezii, sdělila mi, že její žáček pro své spolužáky vytvořil moc pěknou prezentaci na toto téma. A že prezentace dělají někteří její žáci běžně, a to na moc pěkné úrovni. Zajásala jsem a zeptala se jí, zda si myslí, že by se Jegor neostýchal nám prezentaci ukázat. Paní učitelka řekla, že snad neostýchal, což pár dní na to Jegor dokázal. Nejen, že se nestyděl, navíc před osmáky mluvil o osvícenství a Marii Terezii zcela zpaměti. Slidy obsahovaly stručné, jasné informace, které byly prokládány Jegorovým dovysvětlením a mnoha obrázky, jež byly často velmi vtipné.
Na konci projevu třída Jegorovi spontánně zatleskala. Během hodnocení osmáci Jegora chválili a já musela uznat, že tak skvělé prezentace zvládají opravdu žáci, kteří nejen že něco umí, ale které také látka baví.

A jelikož si myslíme, že když někdo něco umí, měl by se tím pochlubit, byli bychom rádi, kdyby nebyla Jegorova prezentace poslední, a předvedli by se i další žáci napříč třídami.
Tak se těšíme na další přednášející.

Mgr. Dominika Holubová