Školní kolo Zeměpisné olympiády 2022

Dne 12.1.2022 se již tradičně uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. Kategorie A dala prostor vyniknout 6. ročníkům, nicméně se zúčastnilo pouze 5 účastníků ze 6.A. Šance na postup do okresního kola byla tedy obrovská, protože i letošní ročník umožňuje postup 3 nejlepších účastníků z každé kategorie. Max Nefedov, Filda Socha a Sára Pospíšilová byli těmi největšími dravci, kteří se ujali vedení a tvoří trojici postupujících do okresního kola za kategorii A.

Další kategorie B i C byly velice početné. Pro úspěch tedy museli účastníci soupeřit s větším počtem zeměpisců. Přesto byly výkony celkem vyrovnané a roli v postupu do okresního kola mnohdy sehrál 1 bod nebo časové rozmezí, kdy byla olympiáda odevzdána. Za kategorii B tedy vysíláme do okresního kola Jendu Cagalu, Kačku Staňkovou a Honzu Chloudu, kteří urvali nejvíce bodů. V kategorii C byly postupové body velice těsné. Největším překvapením byl David Korobkin, který zazářil v kategorii C a porazil zúčastněné osmáky i deváťáky. Do okresního kola tedy vysíláme Davida Korobkina, Kubu Šafránka a Matyho Komárka. Honza Moštěk drtil 2.-3. místo dohromady s hochy, získal stejný počet bodů, nicméně odevzdal test v porovnání s kluky nejdéle. 

Jak se tak díváme, dívčí obsazení je ve velice skromné míře. Ať už jsi holka nebo kluk, doufáme, že se okresního kola v online podobě ujmete všichni v plné síle a se vší počestností. Všem moc děkujeme za účast. Odměna vás nemine.smiley

Mgr. Gabriela Svobodová & Mgr. Ondřej Riljak