Duben „znamení turistiky a pohybu“

Na měsíc duben nepřipadala pouze Ladská kecka, měli jsme též možnost zapojit se do turistiky i díky výzvě, která si dávala za úkol obejít hranice ČR. Podoba turistické výzvy je již zakořeněná, mnoho žáků se díky ní naučilo pracovat s mailem, posílat screeny svých výkonů a v neposlední řadě je to přinutilo především k pohybu.

Zapojilo se mnoho turistických stálic. Z těch žáků, kteří dokázali nastřádat nejvíce kilometrů, můžeme jmenovat například Jardu Syrového z 5. A, toho doplňovala Kačka Majarová. Dále Honzu Moštěka a Míšu Šůmu ze třídy 8. B, Páťu Vaňka ze třídy 8. A, Dana Černého ze 6. B a mnoho dalších. Z učitelů nejvíce kilometrů věnovala vášnivá sportovkyně paní učitelka Majarová, jako druhá byla paní učitelka Svobodová a třetí paní učitelka Holubová.

Mezi třídami se na stupně vítězů poprvé probojovala třída 4. A, která měla úctyhodných 957 km, jako druhá byla třída 5. A s 2158 km a nejvíce kilometrů získala třída 9. A, která tyto výzvy skutečně umí. Dokázala ujít, uběhnout a ujet 2612 km a ještě dokázala své kilometry rozdělovat mezi další třídy.

Mgr. Ondřej Riljak