Výsadba jabloně 1. B

V rámci projektu Jablka vzpomínek, kterým naši třídu 1. B oslovila hodná kolegyně Mgr. Svobodová, jsme se 12. dubna zúčastnili výsadby jabloně na školním pozemku. Již dlouho jsme si s žáky povídali o tom, jak bychom mohli naší krásné planetě pomoct. A tak když přišla nabídka této úžasné akce, velmi rádi jsme ji přijali.

K nám do třídy přijely dvě skvělé paní instruktorky, které si pro žáky připravily různé hry a povídání, přičemž jsme hry hráli uvnitř ve třídě i venku v naší školní zahrádce. Posléze jsme právě zde společně zasadili malou jablůňku - odrůda neznámá, ze zaniklé obce Ostrov: Geopark Ralsko.

Společně chodíme pravidelně naši jabloň zalévat. Dokonce jsme jí vymysleli jméno – Jaranka.

U jabloně se hodláme každý rok vyfotit a společnou fotku ve třídě vystavit. Můžeme tak pozorovat růst nejen naší jabloně, ale i žáků. Žáci už se prý těší, až jim bude alespoň 20 a ochutnají první jablíčka. smiley

Tak uvidíme, kam až jabloň i žáci dorostou. smiley

Mgr. Nikola Dědková, Bc. Věra Šimáňová AP