4. třídy na výletě V Praze

3. květen si žáci čtvrtých ročníků zpříjemnili výletem do Prahy. 

 V brzkých ranních hodinách, když jejich kamarádi teprve šli do školy, seděli už v autobuse připraveni na cestu do našeho hlavního města. 

 Jakmile jsme vystoupili z autobusu, čekala nás lanová dráha na Petřín. Děti byly překvapeny, protože nikdy neviděly lanovku, která by jela po zemi a ne ve vzduchu.  

Na vrcholu se objevily kulaté střechy – kopule Štefánikovy hvězdárny.  

Po zhlédnutí dokumentu o vesmíru jsme si prohlédli hvězdárnu. Hlavně nás zajímal hvězdářský dalekohled. Bohužel bylo zataženo, a tak nám pan průvodce zaměřil místo oblohy Petřínskou rozhlednu.  

Z vesmíru jsme se přesunuli na Pražský hrad. Cestou na něj jsme se kochali krásami hlavního města. U vstupu na Hrad nás policista důkladně zkontroloval, zda u sebe nemáme nějaký zakázaný předmět. Všem se ulevilo, že celá parta byla do areálu propuštěna bez připomínek. Nejprve jsme si prošli Chrám sv. Víta. Tam jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. I to, že pod námi v podzemí je hrobka českých králů. Z katedrály cestou přes Zlatou uličku jsme se dostali až do věže Daliborky. Všem zmizel úsměv na tváři, když si uvědomili, jak se tenkrát měli vězni.  

Prožili jsme skvělý den a těšíme se na další společný výlet. smiley

 

Adam Kolář AP