McDonald cup 2022 – žáci 4. – 5. ročníků

Dne 11. 5. 2022 se konal fotbalový turnaj pod záštitou světoznámé globální firmy McDonald. Letos se psal již 23. ročník a jsem moc rád, že jsme postavili konkurenceschopný tým a mohli se ho zúčastnit. Při hraní zápasů mě přemohla nostalgie a zavzpomínal jsem si, kdy jsem ještě jako chlapec reprezentoval pod vedením pana učitele Hanáka školu z Lad i já sám.
Proto jsem věděl, že uspět v tomto turnaji nebude snadné. To se mi také potvrdilo, navíc los k nám nebyl přívětivý a my dostali tři velmi těžké soupeře.

První zápas jsme sehráli s lesáky z Nového Boru. Zde nám ještě štěstěna byla nakloněna. Téměř po celý zápas jsme byli horším týmem. Chyběla nám bojovnost i tah na bránu. Po vlastním gólu a jednom šťastném doklepnutí jsme nakonec horko těžko uhráli remízu. Celý zápas nás navíc držel výborně chytající Jarda Syrový.
Druhý zápas po důrazné promluvě nastoupil jiný tým. Soky z Jablonného jsme nepouštěli na naši polovinu, výborně zahrál například Martin Matura, který navíc otevíral brankový zápis. Po pojišťovacím gólu Dominika Zdicha vše nasvědčovalo tomu, že dokráčíme k pohodlnému vítězství. To se bohužel nezrodilo, protože po osobních zbytečných chybách soupeř velice snadno srovnal, a my tak bohužel opět jen remizovali.
Do posledního zápasu jsme nastoupili namotivováni, bohužel postup a další vývoj turnaje již nebyl v našich rukou. Soupeř z Náměstí v Novém Boru byl velmi houževnatý, přestál náš úvodní drtivý tlak a vsítil první branku zápasu. Naštěstí jsme měli Dominika Zdicha, který vzal zodpovědnost na svá bedra a ukázal, že je rozdílový hráč. Po jeho dvou gólech přidal gól ještě Jaroslav Holeček a my vyhráli 3:1. Bohužel ani takto hezké výkony k postupu nestačily a my skončili smolně na druhém nepostupovém místě.

Děkujeme soupeřům za moc kvalitní zápasy! A pro mě osobně bylo příjemné vidět stejné rozhodčí jako před dvaceti lety…

Školu reprezentovali: Jaroslav Holeček, Dominik Zdich, Filip Kizák, Jaroslav Syrový, Matyáš Čepička, Milan Nefedov, Martin Matura, Dominik Kubáč.

Mgr. Ondřej Riljak