Páťáci v Praze

V úterý 10. 5. vyrazily třídy 5. A a 5. B poznávat krásy hlavního města.

Cílem výpravy bylo tentokrát planetárium, kde jsme měli objednaný program "Vesmír kolem nás" a Vyšehrad s programem "Ať žije republika".

Cesta ubíhala poklidně, všichni se dobře bavili a pan řidič se nenechal rozhodit ani množstvím semaforů na trase.

Planetárium všechny příjemně překvapilo, program přinesl mnoho nových informací o Sluneční soustavě a závěrečný nákup v krámku uspokojil důležitou potřebu úspěšného výletu – něco si dovézt.

Při hladkém průjezdu centrem Prahy se nám otevřel pohled na druhou dominantu hlavního města – Vyšehrad. Krátké občerstvení a jdeme na představení "Ať žije republika". Díky dvěma úžasným průvodkyním jsme měli možnost zažít život před 1. světovou válkou i během ní, seznámit se hlouběji s osobou T. G. Masaryka, vžít se do role legionářů a prožít si radost ze vzniku samostatného Československa. Nákup zmrzliny a prohlídka Slavína už byla jen příjemným bonusem.

Cesta zpět probíhala bez komplikací do té doby, než se před náš autobus v obci Želízy dostali dva cyklisté. Svou pomalou jízdou způsobili kolaps na opravovaném úseku, couvání kamionu a nevybíravé útoky protijedoucích řidičů. Náš profesionál za volantem se nenechal vyvést z míry, zvládl i tuto překážku s klidem a dovezl nás bezpečně až do České Lípy. Praha je nádherná a všichni jsme si ji náramně užili. 

 

Mgr Jana Adamcová