6. A v TV Seznam

V rámci projektového dne Praha navštívila 6. A 16. 6. televizní studio Seznam. Do Prahy jsme jeli linkovým autobusem. Pan řidič jel jako o závod, a tak nebylo divu, že se chlapcům Ondrovi Břízovi a Dominiku Čechovi zatoulalo víčko od 1,5 l kofoly pod sedačku, odkud se ho chlapcům za celou jízdu nepodařilo vytáhnout. Při lovení víčka vypadali kluci jako známí hrdinové Pat a Mat, čímž nám naladili atmosféru pro návštěvu televizního studia.

Do Radlické ulice jsme jeli ze zastávky Střížkov metrem. Mnozí žáci se nám svěřili, že metrem jedou poprvé. A tak si užívali jak samotnou jízdu ve vagonech, tak na jezdících schodech.
V TV Seznam nás přivítala redaktorka Petra Krmelová, která nás provedla šestipatrovou ekobudovou, ve které vznikají pořady této televize. Nakoukli jsme nejen do kanceláří korektorů, redaktorů a zpravodajů, ale také do maskérny a šatny. Jako bonus nás přišel pozdravit známý satirik Jindřich Šídlo, z jehož pořadu Šťastné pondělí jsme si pustili krátkou ukázku.
Největším zážitkem pro nás bylo nahrávací studio, kde si paní učitelky dokonce mohly vyzkoušet roli moderátorek. Opravdu supr zážitek!
 Jako milovnici psů mě zaujal fakt, že do této budovy si mohou brát zaměstnanci psy, neboť provozovatel Seznamu Ivo Lukačovič má psy též rád, dokonce pes zdobí logo Seznamu.

Z TV jsme se přesunuli na Náplavku, kde si děti pohrály na hřišti a snědly své zásoby. I tak je ale nejvíce zajímalo, zda navštívíme KFC nebo McDonald´s. Oba řetězce mají své odnože na zastávce metra Anděl, odkud jsme poté absolvovali jízdu na autobus a hurá domů!

Mgr. Dominika Holubová