Škola v přírodě 1.A a 1.B

Ještě, než odzvoní konec školního roku, se třídy 1. A a 1. B vydaly společně na školu v přírodě.

Vše začalo 6. června u školy, kdy žáci obou tříd odjeli směrem Jiřetín pod Jedlovou. Zde se děti ubytovaly v malebném penzionu uprostřed lesa, kde lišky dávají dobrou noc. V našem případě to byl sýček, který nám noc, co noc houkal na dobrou noc.

Děti toho během pěti dnů zažily opravdu spoustu, protože si paní učitelky pro své drobečky připravily pěkně nabitý program. Např. různé výlety jako byl Tolštejn, pěší túru na vyhlídku Jedlovou nebo na Křížovou horu v Jiřetíně pod Jedlovou. Mezi další výlety, které si děti velmi pochvalovaly, byla návštěva štoly sv. Jana Evangelisty, kde se dříve těžilo stříbro. Děti se také mohly pobavit v lese, kde na ně čekala pohádková stezka plná večerníčkových postav, přičemž jsme tuto Kimovu hru zakončili v lese krásnými divadelními představeními, které si pro nás děti připravily. Nechyběla ani diskotéka, nebo stezka odvahy, kterou děti zvládly perfektně a zúčastnily se jí všechny!

Na památku si domů děti odváží svá bílá trička, která si samy nazdobily a pomalovaly.
Poslední večer jsme náš čas plný zážitků, nových přátel i dobrodružstvích zakončili u táboráku, kde jsme si zazpívali s kytarou táborákové písně a zajedli to dobrými opečenými buřty.

Všechny děti byly naprosto úžasné a zaslouží si velikou pochvalu za to, s jakým nadšením do všeho šly, a i během našich delších výletů si nestěžovaly, a naopak se dokázaly smát.smiley

No, a protože si děti zasloužily opravdu odměnu, paní učitelky si k závěrečnému obědu připravily vynikající lívance. Mňam!

Mgr. Nikola Dědková, Mgr. Jana Rosáková

AP Věra Šimáňová a Pavlína Kubáčová