Sjezd Ploučnice - 8. A

Netradiční školní výlet zažila v úterý 21.6. 2022 třída 8. A. Naši zkušení tělocvikáři (pan ředitel, paní učitelka Nováková a pan učitel Riljak) nás vyvezli na sjezd Ploučnice. Ráno bylo chladné, avšak cesta od restaurace U Kerama k nástupnímu místu v Brenné nás pěkně zahřála. Po důkladné instruktáži pana ředitele jsme se cítili být silní v kramflecích a do lodí se doslova řítili. Objevili se mezi námi ti, kteří nikdy v loďce neseděli, a zároveň i ostřílení vodáci. Dlouhou dobu jsem si v hlavě přemítala mé vzpomínky na vodácký kurz, absolvovaný v mých školních letech – avšak už je to nějaký ten pátek.
 
Po rozcvičce a ukázkách pádlování se vyjelo. Paní učitelka Nováková vyhrála parťačku dne – Gábi Kalouskovou. Tyto dvě odvážné ženy „sbíraly“ všechny nešvary, nepovedené obraty pádel a nečekané pády do vody – klobouk dolů. V průběhu dne se objevilo spoustu věcí – např. preventivní skoky do vody či vraždy nežádoucího hmyzu. Někdo měl vypovídanou díru do hlavy (jako pan ředitel od paní učitelky Svobodové) nebo naopak jel v komunikačně úsporném režimu, řekněme v tzv. silent mood (jako třeba pan učitel Riljak s Tomíkem Bláhou). Jak se říká, všehochuť.
 
Nejsem tělocvikář, nedokážu posoudit správnost techniky pádlování atd., avšak mohu posoudit atmosféru celého dne – byla fantastická! Za mě neměl den chybu, počasí se v průběhu dopoledne umoudřilo (došlo i ke spálení kůže) a závěr pořádný smažák a porce hranolek. Co víc si přát.
Jménem třídy 8.A děkuji za skvělou organizaci a možnost být součástí této krásné akce.
 
Mgr. Gabriela Svobodová