Poslední výlet třídy 9. A

Ach jo, už je to tady a budeme se loučit s naší školou. Musíme ještě společně někam vyrazit. Dobrý nápad! Los padl na Liberec a Botanickou zahradu.

Botanická zahrada Liberec je nejstarší v České republice, má skleníkový areál ve tvaru rostlinných buněk nebo krystalové drúzy. Celkově je složena z desíti různě velkých expozičních pavilonů, na ploše zhruba 3500 metrů čtverečních. V pavilonech je prezentováno 14 rozličných botanických témat. Poskytují dosti podrobný obraz tropické a subtropické přírody. Podívaná na obří leknínovou rostlinu, anebo nejvýše ceněné rostliny světa - orchideje. V Botanické zahradě lze nalézat také pozapomenuté okrasné rostliny, často v překvapivých odrůdách, např. oleandr, zmijovec a samozřejmě palmy.

Žáci napsali:

Hodnotíme výlet

Náš poslední výlet jsme si moc užili. Díky p. učitelce jsme mohli sedět ve vlaku během obou cest. Vybojovala pro nás místa, protože jsme měli místenky. V Botanické zahradě byly nádherné kaktusy, palmy a jiné rostlinky. V mořském koutku byla roztomilá zvířátka a krokodýl. Ten si nejspíš myslel, že je větev, protože se skoro nehýbal. Po Botanické zahradě jsme dostali volno a většina z nás zamířila do Mc Donaldu a někteří prošmejdili i obchodní dům Fórum. Ke konci jsme si už sedli do stínu a čekali na zpáteční cestu. Bylo moc fajn, svítilo totiž krásně sluníčko.

Za třídu zapsaly: Maruška, Áda, Nela

Třída byla super, na závěr jsme si všichni ve vlaku zatleskali za podařený den.

Milí žáci, ať máte každý další den takto vydařený. To Vám přejí Alena Hladoniková a Zbyněk Hradec.

Mgr. Alena Hladoniková