Borec a Šikula

Konečně nám po delší době covid nepřekazil oblíbené vyhlašování Borce a Šikuly roku, které se koná vždy téměř na konci školního roku.
Počasí se zpočátku zdálo nepříznivé, pár kaluží na betonovém hřišti zbylo, ale šikovní deváťáci nás jich zbavili. A tak mohly moderátorky a zároveň garantky celé akce – paní učitelky Jana Adamcová a Dominika Holubová – v 10h. přivítat žáky a učitele celé školy, aby mohli pozorovat, kdo byl letos oceněný.

Kategorie byly tradiční: sport, vědomosti, dobré srdce, umění a skokan roku. Žáky navrhovali učitelé a ti také předávali ceny – sošku Borce či Šikuly, diplom a poukázku do Kafe Laky. Ta se bude jistě dětem v parném létě hodit – v této kavárně mají snad nejlepší domácí zmrzlinu v České Lípě.
Oceňování nám zpestřila děvčata z tanečního kroužku paní učitelky Aleny Hladonikové a vynikající zpěvačka Natálka Jandíková. Těm patří náš dík, stejně jako pomocníkům Terezce Ngo, Adamu Kovalovi a Martinovi Ponocnému, zvukaři Honzovi Bulířovi, všem tvůrkyním sošek, fotografce akce paní učitelce Veselé a paní učitelce Jandíkové, která pomohla s ozvučením. Radost nám udělali i bývalí žáci školy, kteří si tuto událost nenechali ujít.

Ocenění žáci:
1.      Sport – Tobiáš Čepička, Dominik Zdich, Filip Kizák, Jaroslav Holeček, Petr Coufal, Viktorie Nováková, Gabriela Kalousková, Terezie Vávrová, Martin Ponocný, Martin Matura a Daniela Russo.
2.      Dobré srdce – Anabel Murgová, Jan Moštěk, Michal Šůma, Ondřej Grič, Kateřina Staňková, Sára Jarolímková, David Kubáč, František Adler, Eliška Koudelková, Markéta Sochová, Žaneta Koutová, Eliška Havlová, Tereza Matoušková, Anabela Libenská a Michal Kouřimský.
3.      Vědomosti – Hynek Peltan, Viktorie Stehlíková, Jegor Frantsev, Jakub Veselý, Oldřich Kratochvíl, Kateřina Majarová, Max Nefedov, Tobias Blažek, Alžběta Kratochvílová, Niki Caňkářová, Karolína Nováková, Vladislav Hryhoryeu a Áda Červinků.
4.      Umění - Enguun Munkhzul, Jan Cagala a Maralmaa Dulguun.
5.      Skokan roku – Munkhbilguun Bolorzaya, Ladislav Pohnan, Adam Mlejnek, Amálie Ritschelová, Anna Faltusová, Matyáš Kuneš, Tereza Ngo, Ondřej Pacal, Petr Buriánek, Miroslav Chovan, Monika Čiháková a Viktorie Jurkáčková.
Věříme, že jste si akci pěkně užili a na závěr si pořádně zatančili!
Mgr. Dominika Holubová