Sjezd Ploučnice - 8. B

Dne 22. 6. jsme navazovali na výchovu nových vodáků i se třídou 8. B. Skupinkou jsme byli komornější, čítali jsme pouze 9 lodí. Měli jsme ale jednu specialitku – jednu loď tvořili pouze taťkové dvou chlapců. Tito tátové dostali velmi nelehkou úlohu, které se zhostili ovšem na jedničku. Tato úloha spočívala ve sbírání posledních lodí a uzavírání celé výpravy.

Na rychlosti, jakou jsme projeli cca 17 kilometrů meandrů, se projevila zkušenost posádek. Mnoho zúčastněných žáků již totiž v minulosti na vodě bylo a na čase, který jsme k boji s řekou potřebovali, to bylo pozitivně znát. U Kerama v Žizníkově jsme již lehce po 14:00 vystupovali z lodí. To byl velmi pěkný počin, a tak si žáci 8. B zaslouží velkou pochvalu. Celý den nás provázelo letní počasí, teploty stoupaly ke třiceti stupňům. Proti přehřátí jsme bojovali častým koupáním, občas malinko nevynuceným (tu a tam nás proškolila nějaká ta přírodní překážka).
Celý den jsme si moc užili, věřím, že se na vodě ještě potkáme.

Mgr. Ondřej Riljak