Odznaky všestrannosti a olympijské diplomy

Naše škola je zapojena do projektu Sazka olympijského víceboje. A právě ke konci školního roku přišel čas zúčtování. Jak jsme si letos vedli? To prozradilo středeční předávání odznaků všestrannosti.
Zásilka s odznaky z České mincovny a diplomy byly dnes předány nejvšestrannějším sportovcům školy, kteří zvládli desetiboj, ať už v okresních nebo v krajských kolech, popř. v rámci hodin tělesné výchovy.
Úroveň odznaků je dána získanými body za jednotlivé disciplíny, ale nikoliv třídou, kterou navštěvují, ale ročníkem narození.

Bronzový odznak si tak odnesli: Nela Zitová (2011), Kateřina Majarová (2010) obě 5.A, Monika Fominová (2009), Adriana Baková (2009) obě 7.B a Terezie Vávrová (2008) 7.A.

Stříbrné odznaky získali: Michele France (2012), Filip Oliver Kizák (2012), Jaroslav Holeček (2011) – všichni 4.B, Dominik Zdich (2010), Štěpán Sabáček (2010) - oba z 5. A, Viktorie Nováková (2009) 7.A, Gabriela Kalousková (2008), Petr Coufal (2008) a Vojtěch Novák (2007) – všichni 8.A.

Celkem bylo předáno 14 odznaků, které doufám „ladským“ sportovcům udělaly radost! Zlaté některým jen těsně unikly a na diamantové ještě chybí spousta hodin tréninku.

K vysvědčení se také může více jak polovina dětí naší školy těšit na olympijské diplomy, jejichž cílem je ukázat dětem, pro které sporty mají talent, anebo že sport je tu pro každého! Ve spolupráci se společností SportAnalytik byla dětem vytvořena po absolvování 8 disciplín testujících rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost pohybová analýza. Tak snad to potěší již sportu se věnující děti, anebo nasměruje správně ty, kteří teprve váhají, kterému sportu se věnovat.

Velké díky za spolupráci v tomto roce kolegyním z 1. stupně a všem dětem, které mají sport v srdci!

Mgr. Jarmila Nováková