Projektový den na SPŠ v České Lípě

Volba povolání je v současných dnech mezi deváťáky hojně diskutovaným tématem. Žáci stojí před velkým rozhodnutím výběru vhodné instituce k dalšímu vzdělávání. Někdo zamíří tam a někdo zase onam. Jednou volbou může být Střední průmyslová škola v České Lípě, kterou jsme se třídou 9.A dne 8.11.2022 navštívili. V rámci dopoledního programu jsme si mohli projít celou školu a vyzkoušet si různé pokusy a technologie, se kterými se studenti v průběhu běžné výuky setkávají. Postupně jsme si vyzkoušeli práci se stlačovaným tlakem, s prouděním vzduchu či tvořili robotické vozítko ze stavebnice VEX GO. Bylo nám vysvětleno, že technické obory mají smysl a jsou skvělou volbou pro zajištění smysluplného a kvalitního pracovního života. Tak co, kolik našich svěřenců předáme k 1.9.2023 do rukou SPŠ ČL? Necháme se překvapit.

Mockrát děkujeme za skvělé dopoledne a nové zkušenosti.

Mgr. Gabriela Svobodová